Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Prievidza zasypala medveďov trojkami

Veľkým sklamaním bolo premiérové vystúpenie basketbalistov Iskry Svit pred domácim publikom.

Svit prehral. Domáca premiéra bola nevydarená.Svit prehral. Domáca premiéra bola nevydarená. (Zdroj: Richard Hudeček)

Bronzový tím uplynulej sezóny nestačil v šlágri kola na vicemajstra z hornej Nitry a podľahol mu o 14 bodov (69:83).

SVIT. Viac ako výsledok však domácich fanúšikov sklamal samotný výkon „medveďov.“ Tí držali so súperom krok iba v prvom polčase, po ktorom prehrávali o jediný bod (38:39). V tretej štvrtine však začali veľmi nekoncentrovane, čo skúsený súper ihneď využil a vypracoval si viac ako desaťbodový náskok.

Túto časť hry vyhrali hostia 23:11 a v záverečnej desaťminútovke si už iba kontrolovali svoje vedenie.

„Vedeli sme, že proti Prievidzi to bude ťažký zápas, lebo súper má veľmi kvalitný tím. Chýbala nám lepšia organizácia hry, hlavne v druhom polčase. So súperom sme držali krok iba do začiatku tretej štvrtiny. Hostia nás prevýšili v doskakovaní, streľbe i hre pod košom. V obrane sme miestami hrali katastrofálne,“ nešetril svojich zverencov tréner Iskry Svit Rudolf Jugo.

Prievidza dominovala vo všetkých činnostiach

Prievidžania prevýšili domácich prakticky vo všetkých herných činnostiach. Počas celého zápasu lepšie bránili, doskakovali, mali vyššiu úspešnosť streľby. No a v neposlednom rade dali do hry viac bojovnosti i srdca.

Sviťanov doslova zasypali trojkami, ktorých nasúkali dvanásť (z 30 pokusov). Domáci sa zmohli iba na tri úspešné trojky (zo 16 pokusov).

Veľavravný je aj pohľad do štatistík, čo sa týka doskokov a asistencií. Svit doskočil 26 lôpt, hostia o 13 viac.

Zatiaľ čo domáci mali na svojom konte desať asistencií, ich súper až 24. Výrazný rozdiel bol aj v bodovom zisku hráčov, ktorí do hry zasiahli z lavičky. Striedajúci hráči Iskry dali len sedem bodov, tí z Prievidze 21. Kuriozitou je, že domácim sa za celý zápas nepodarilo zaznamenať jediný bod po druhej možnosti.

Naopak, hostia dali takýchto bodov štrnásť, čo len potvrdzuje ich vyššie nasadenie a lepšie doskakovanie v tomto súboji.

„Na zápas sme sa dobre pripravili. Povedali sme si, že iba disciplinovanou kolektívnou hrou môžeme uspieť. Myslím si, že Svit nevedel odpovedať na našu obranu, v ktorej sme si všetko preberali. Vedeli sme, že Svit je silný v útoku, preto sme si dali za cieľ, že ho musíme ubrániť na 70 bodov, ak chceme vyhrať. Hrali sme disciplinovane, aj keď sa v našej hre vyskytlo niekoľko chýb. Naši fanúšikovia boli fantastickí. Povzbudzujú nás aj vtedy, keď sa nám nedarí. Sme im veľmi vďační za ich podporu,“ povedal po víťaznom súboji vo Svite tréner Prievidze Krunoslav Krajnovič.