Prešov ukončil víťaznú domácu sériu Popradu

Prvá domáca prehra. Poprad pred svojimi fanúšikmi podľahol Prešovu 1:3.
Prvá domáca prehra. Poprad pred svojimi fanúšikmi podľahol Prešovu 1:3. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|13. okt 2014 o 00:00

Pre Popradčanov to bola v tejto sezóne vôbec prvá strata bodov pred vlastnými fanúšikmi.

Každá séria sa raz skončí. Tá víťazná popradských futbalistov bola prerušená Prešovčanmi, ktorí vyhrali pod Vysokými Tatrami 3:1. Popradu tak prerušili päťzápasovú víťaznú šnúru na ihrisku domáceho NTC.

POPRAD. Priebeh stretnutia výrazne ovplyvnila 16. minúta. Po zákroku v strede ihriska v nej totiž domáci kapitán Matúš Bendík uvidel prísnu červenú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy.

V druhom polčase hostia početnú výhodu o jedného hráča dokonale využili a po dvoch góloch striedajúceho Pavla Šafranka strhli víťazstvo na svoju stranu.

Hostia išli do vedenia už v 4. minúte, keď po nevyužitej šanci Popradu z následného protiútoku skóroval Peter Katona. Domáci síce hrali od 16. minúty bez vylúčeného Bendíka, no zomkli sa a svojho súpera dostali pod tlak.

Výsledkom toho bol vyrovnávajúci gól z hlavy Róberta Ujčíka v 35. minúte.

V druhom polčase už však oslabeným Popradčanom rapídne ubúdali sily, čo hostia v záverečnej štvrťhodine využili na strelenie dvoch gólov.

„Z našej strany to bol určite jeden z tých vydarenejších zápasov. Išli sme rýchlo do vedenia, no potom sme sa po vylúčení domáceho hráča akoby zľakli a nehrali sme dobre. V druhom polčase sme sa upokojili a už sme hrali oveľa lepšie. Poprad má dobré mužstvo, pre nás sú to veľmi dôležité tri body. Teší ma, že o našom víťazstve rozhodol dvoma gólmi striedajúci Pavol Šafranko, ktorý sa vrátil do zostavy po zranení,“ spokojne konštatoval hosťujúci tréner Stanislav Varga.

Ako osobne videl 16. minútu a vylúčenie domáceho kapitána? „Bol to určite jeden z tých tvrdších zákrokov, no myslím si, že žltá karta by bola oprávnená. Je to na rozhodnutí rozhodcu, za podobné zákroky som osobne videl skôr žlté karty,“ okomentoval rozhodujúci okamih duelu kouč Prešova.

Rozhodli striedajúci hráči

Kormidelník Popradu Vladimír Lajčák mal od spokojnosti ďaleko.

„Štatistika nepustí, bola to iba otázka času, kedy doma prvýkrát stratíme body. Mňa však mrzí to, ako sa to stalo. Nie je hanba prehrať s Prešovom, pre súpera to bol kľúčový zápas odvetnej časti. Začali sme veľmi zle, nepremenili sme gólovú šancu a následne sme inkasovali. Čo sa týka vylúčenia Bendíka, bol to tvrdší zákrok, Matúš však protihráča vôbec nevidel a nebol v tom žiaden úmysel. Napriek tomu sme statočne bojovali, podarilo sa nám vyrovnať. V druhom polčase sme to zatiahli, chceli sme udržať aspoň remízu. Napokon rozhodli striedajúci hráči. Kým tí hosťujúci jazdili a dali dva góly, tí moji stratili dve lopty a z protiútokov sme dvakrát inkasovali. Naša lavička nedosahuje kvalitu základného kádra. Také chyby sa robiť nemôžu,“ uviedol lodivod Popradčanov.

Tí sa už v stredu predstavia v Kremničke, kde ich čaká súboj 4. kola Slovenského pohára.

„Pôvodne sme chceli dať v pohárovom zápase príležitosť oddýchnutým hráčom z lavičky. Prioritou je pre nás druholigová súťaž, preto teraz zvážime, aké budú možnosti. Ťahať v amatérskych podmienkach dve súťaže je na hrane rizika. S chladnou hlavou musíme porozmýšľať, ako ďalej,“ uzavrel Vladimír Lajčák.