Kamzíci vystriedali Zvolen na druhej priečke

Gól na 2:2. Fabian takto v páde vyrovnával necelé dve sekundy pred koncom prvej tretiny. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|13. okt 2014 o 00:00

Zaujímavý, obojstranne otvorený hokej predviedli v nedeľu divákom v Poprade hráči domáceho HK a Zvolenčania.

Zaujímavý, obojstranne otvorený hokej predviedli včera divákom v Poprade hráči domáceho HK a Zvolenčania. Z troch bodov sa napokon radovali Podtatranci, ktorí otočili nepriaznivý stav z 1:2 na 5:2 a svojho súpera vystriedali na druhej priečke v tabuľke.

POPRAD. Od úvodného buly boli diváci v Poprade svedkami otvorenej partie a už v prvej tretine videli štyri góly.

Na vedúci gól Paukovčeka z 2. minúty odpovedali hostia dvoma údermi v 6. a 9. minúte. Dôležitý moment sa udial 1,8 sekundy pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky, keď počas presilovej hry Fabian v páde po dorážke vyrovnal na 2:2.

Od polovice duelu už mali kamzíci očividne viac z hry, čoho výsledkom boli ďalšie tri presné zásahy z hokejok Krotáka, Bartečka a Paločka.

„Zvolen má kvalitné mužstvo a zatiaľ to svojimi výkonmi potvrdzuje. Stretnutie malo od začiatku až do konca náboj. Po strelení štvrtého a piateho gólu v tretej tretine sme to už v pohode dohrávali. Hrali sme na štyri päťky, zatiaľ čo súper iba na tri a ku koncu mu už zrejme dochádzali sily,“ uviedol obranca HK Poprad Štefan Fabian, ktorý 1,8 sekundy pred koncom prvej tretiny vyrovnával na 2:2.

„Vôbec som nevedel, koľko času ostáva do konca. Puk sa odrazil smerom ku mne, vystrelil som ho na bránu a padlo to tam,“ opísal dôležitý moment súboja strelec, ktorého gólová „rybička“ bola nielen efektná, ale hlavne efektívna.

Súpera výrazne prestrieľali

Hoci opticky to bolo vyrovnané stretnutie, v početnosti streľby mali domáci výraznú prevahu (38:15).

Popradský brankár Matúš Kostúr sa však na nedostatok práce sťažovať nemohol, lebo po viacerých hrúbkach svojich spoluhráčov v obrane niekoľkokrát výrazne podržal svoje mužstvo. Za stavu 4:2 zneškodnil aj trestné strieľanie.

„Zvolen má technické mužstvo, hrá pekný hokej. Povedali sme si, že ich musíme užšie brániť a nepúšťať im stredné pásmo. Myslím si, že nám to nakoniec celkom vyšlo,“ poznamenal na záver Štefan Fabian, ktorého potešila o čosi vyššia návšteva na zimnom štadióne i hokejovejšia atmosféra so skandovaným potleskom v priebehu celej tretej tretiny.