Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Ľubovňa sľubne začala, zbabrala záver

Po prehre 2:3 s Košicami sú na poslednom mieste tabuľky s piatimi bodmi.

Ani v deviatom kole extraligy volejbalistov sa nepodarilo hráčom Starej Ľubovne doma bodovať naplno. Po prehre 2:3 s Košicami sú na poslednom mieste tabuľky s piatimi bodmi.

STARÁ ĽUBOVŇA. Prvú polovicu základnej časti extraligy uzavreli hráči VKM Stará Ľubovňa súbojom proti VK KDS Šport Košice.

V zostave Košičanov sa prezentovali aj volejbalisti, ktorí v minulosti obliekali aj domáci dres - Vokál, Škvarek, Németh a Haky.

Úvod v réžii domácich

Slušne zaplnená športová hala bola svedkom slabšieho začiatku i obratu v prospech domácich od stavu 10:10.

Domácim začalo vychádzať takmer všetko - úspešné podania, smeče na okrajoch siete z rúk smečiarov Kuchářa, Malachovského i Laceka, rovnako zakončenia stredom siete Feckom, úspešné bloky a zisk prvého setu po skvelom dvojbloku Lamparta a Matušovského.

Rovnaký scenár mal aj druhý set, keď sa Košičania nestačili čudovať, nedarilo sa najmä talianskej posile Saviovi a set ukončili domáci opäť skvelým dvojblokom Malachovského a Matušovského.

Hostia zápas otočili

Víťazstvo v prvých dvoch setoch však akoby uspalo domácich volejbalistov a hra v ostatných troch setoch bola diametrálne odlišná. Súper skvalitnil podanie, vynikli najmä smečiari Németh a Savio, domácim nepomohli ani sporné verdikty rozhodcu.

Strata koncentrácie i nedodržiavanie pokynov trénera spôsobili smútok v hľadisku i úplne zbytočnú stratu dvoch prepotrebných bodov.

Rozhodoval až piaty set, spočiatku bol vyrovnaný, Košice začali unikať od stavu 5:7, nepomohli ani oddychové časy.

Po spornom momente prišli aj pokazené servisy nováčika v ľubovnianskom drese Boháča a aj dovtedy skvelé podávajúceho Laceka. Košice si po zlepšenom výkone víťazstvo ustrážili, domáci im však značne pomohli aj vlastnými chybami a stratou koncentrácie.

Najbližším súperom Ľubovne bude 1. novembra Slávia Svidník, súper, ktorému bude momentálne posledný celok tabuľky chcieť oplatiť prehru 2:3 z úvodného kola.

Hlasy trénerov

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Všetko sme mali vo svojich rukách. Hráči zabudli, že volejbal sa hrá na tri víťazné sety. Nepochopiteľné obrovské poľavenie v koncentrácii a disciplíne, čo skúsení hráči súpera náležite využili a pre nás dobre rozohratý zápas nám ukoristili.“

Radovan Škvarek, hrajúci tréner Košíc: „Prvé dva sety sme boli ešte na ceste, v priebehu ďalších troch sme zlepšili podanie a využili sme výrazné poľavenie domácich, čo rozhodlo o našom cennom víťazstve.“

Stará Ľubovňa - Košice 2:3 (21, 18, -10, -15, -10)

S. Ľubovňa: S. Lampart 5, Malachovský 8, Fecko 11, Lacek 6, Kuchař 10, Matušovský 5, libero Medrzyk (Boháč 0, Kseňák 0, Folvarčík 0). Tréner: J. Senko. Košice: Maroš Sopko 1, Vokál 3, Savio 7, Škvarek 3, R. Németh 9, Kríž 9, libero Haky. Hrajúci tréner: R: Škvarek. Hralo sa 113 minút, rozhodovali Andrejčák a Mokrý.