Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Striedavé úspechy volejbalistiek

V sobotu volejbalové juniorky v Liptovskom Hrádku prehrali 3:0 a vyhrali 3:1.

SP. NOVÁ VES. Staršie žiačky prehrali v Stropkove oba zápasy 3:0 a 3:0. Kadetky a mladšie žiačky i mladšie žiačky 4 mali voľno.

Polovičný úspech na Liptove

Tradičný silný súper čakal na naše juniorky v podobe Liptovského Hrádku u nich doma. Spišiačky, síce nie celkom v plnej sile možných hráčok (chýbala Zaťková) podali celkom slušný výkon, ale so striedavými úspechmi.
Výsledok, 1. liga, juniorky – 3 . kolo: MŠK Liptovský Hrádok – VK Spišská Nová Ves 3:0 (23, 22, 23) a 1:3 (-14, -21, 20, -16)

Tréner junioriek VK SNV Zdenek Hauer: „V Liptovskom Hrádku čakala naše juniorky prvá vážna herná previerka. Nedopadla úplne optimálne, ale ani negatívne. Celý prvý zápas sa hrala vyrovnaná partia, ale všetky koncovky setov sme prehrali. Domáce boli odvážnejšie, presnejšie a celkovo volejbalovejšie. Naše dievčatá akoby celý prvý zápas potrebovali na poznanie, že s domácimi môžu hrať aj vyhrávať. Ukázalo sa ako veľmi chýbajú dievčatám ťažké zápasy. Na druhý zápas však nastúpili Spišiačky ako vymenené a od začiatku mali herne aj výsledkovo navrch. Výborný servis i obrana, solídna prihrávka a dobrý útok znamenali rýchle víťazstvo v prvých dvoch setoch. V treťom opäť chyby v koncovke a málo sebavedomia a jediný možný výsledok – prehra. Vo štvrtom sete našťastie jasné vedenie od začiatku do konca setu a výhra 3:1. Je škoda, že sme nedokázali odohrať dva zápasy v rovnakej kvalite. Liptovský Hrádok je presne ten súper, kde môžeme ukázať hernú kvalitu a športovo sa vyžiť. V prvom zápase sme to prepásli a je potrebné sa z toho poučiť.“
Svidník je silný v žiackych kategóriách a čakal sa zaujímavý súboj so Spišiačkami. Tréner Ďuriško nemal k dispozícii všetky hráčky patriace do základnej zostavy. I napriek snahe všetkých spišskonovoveských hráčok to v sobotu nebolo ani na zisk setu.

Tréner starších žiačok VK SNV Ladislav Ďuriško: „Staršie žiačky ani v ďalšom kole na pôde Svidníka nevyhrali. Výsledok 0:3 a 0:3 však nezohľadňuje ich veľkú bojovnosť a snahu získať aspoň jeden set. Vo volejbalových zručnostiach ich hráčky Svidníka prevyšovali. Avšak aj takéto prehry majú zmysel a ukazujú, kde sú naše nedostatky.“

Výsledok, staršie žiačky – 2. kolo: VK Svidník – VK Spišská Nová Ves 3:0 (19, 17, 11) a 3:0 (14, 15, 12).