BRATISLAVA, KOŠICE. Polícia zatiaľ nikoho nestíha za pád mosta pri Iliašovciach, pri ktorom presne pred dvoma rokmi zahynuli štyria ľudia.
„Doposiaľ nebola obvinená konkrétna osoba,“ povedal košický policajný hovorca Alexander Szabó. Polícia stále čaká na odpoveď nemeckých orgánov, ktoré požiadali o pomoc.
„Na základe záverov znaleckého posudku bola zaslaná do Nemecka cestou generálnej prokuratúry žiadosť o právnu pomoc v súvislosti so spoločnosťou, ktorá navrhla a realizovala stavbu podpornej oceľovej konštrukcie,“ informovala polícia začiatkom októbra. Keď dostanú naši policajti výsledky z Nemecka, vyšetrovateľ rozhodne, čo ďalej.

Policajní vyšetrovatelia majú od novembra minulého roka v rukách vyše 600-stranový posudok Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity.
Z posudku, ktorý získali Hospodárske noviny, vyplynuli oficiálne dôvody, prečo spadol rozostavaný most pri Kurimanoch. Časť dôležitých zamestnancov nemala dostatočnú odbornosť, podpery, ktoré mali držať most počas jeho výstavby, boli slabé, a ich statika nezodpovedala našim zákonom. Zamestnanci zodpovední za podpery údajne nemali navyše potrebné odborné osvedčenia. Podobné problémy mala vraj aj časť stavebného dozoru.
K prípadu sa vyjadril na začiatku októbra aj minister dopravy Ján Počiatek. V relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy dostal od moderátora otázku, čo je pravda na informáciách, že vinu v prípade ponesie statik.
"Mám aj ja takéto, ale veľmi neoficiálne informácie. Nemám tieto informácie priamo od vyšetrovateľov, pretože ich nemôžem mať, ale počul som tiež túto verziu," reagoval vtedy Počiatek.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš