Gelničania hrali konečne doma, s Horehroncami si poradili

Na domácom ľade a víťazne. Po štyroch zápasoch vonku sa už Gelničania predstavili vo svojom hokejovom stánku. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|6. nov 2014 o 00:00

V prvom domácom vystúpení Gelničania potešili verných fanúšikov.

GELNICA. „Konečne doma!“ znelo unisono pred týždňom utorok v hokejovej šatni Slovana Gelnica a následne na ľade, keď Gelničania vykorčuľovali na prvý tréning.

„Konečne druholigový hokej aj u nás v Gelnici,“ bolo počuť pri pokladni v sobotu podvečer. To sa schádzali fanúšikovia na prvý domáci zápas sezóny 2014/15. A prišlo ich neúrekom – skoro tristo. Gelnica privítala na domácom ľade Horehroncov z Brezna.

„V našej kabíne vládla pred zápasom pohoda a dobrá nálada. Chlapci vychádzali na ľad povzbudení slovami trénera Poláka s odhodlaním odovzdať všetky sily na získanie prvých domácich bodov,“ opísal prvé domáce zápasové dojmy funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Koncentrovaný výkon od prvej minúty

Od úvodného hvizdu rozhodcu hrali Gelničania koncentrovane, bez trémy a nervozity. Odolali prvej presilovke hostí a neinkasovali na začiatku stretnutia ako v minulej sezóne niekoľkokrát. V trinástej minúte ich sebavedomie pozdvihol Paťo Korhel prvým gólom.

Bojovný, ale slušný hokej videli diváci aj v druhej tretine, keď domáci využili dve z piatich presiloviek a dostali sa do trojgólového brejku.

Hostia však zďaleka nerezignovali a v 38.minúte Bauer znížil na 3:1.

„Do tretej tretiny nastupovali naši chlapci s odhodlaním neinkasovať a nepripustiť zápasovú drámu. Prispel k tomu podstatnou mierou hneď v prvej minúte tretieho dejstva opäť Korhel, ktorý štvrtým gólom značne otupil ofenzívne ostrie hostí,“ povedal M. Znak.

Brezňania sa však nevzdávali a snažili sa až do poslednej minúty zápasu skorigovať stav. Domáci však bojovnosťou celého mužstva a vôľou zvíťaziť odolali v posledných minútach aj skoro dvojminútovej oslabovke o dvoch hráčov a nedovolili hosťom prakticky ani poriadne vystreliť na bránu.

A tak skúsenosť zohratej hokejovej partie, herná disciplína a bojovnosť slávili na gelnickom zimnom štadióne úspech po víťazstve 4:1.

Slušné a hokejovo kvalitné stretnutie ocenili aj diváci, ktorí odchádzali domov spokojní s hrou aj výsledkom. To je zároveň aj pozvánka na nasledujúci domáci zápas už 8. novembra o 17.30 hod. s Detvou.

Výsledok, II. liga, dospelí – 7. kolo: Gelnica – Brezno 4:1 (1:0, 2:1, 1:0), góly za Gelnicu: Korhel 2, Cvejn, D. Laškody.

Domov»Sportnet na východe»Gelničania hrali konečne doma, s Horehroncami si poradili