Ľubovňanci obrali lídra z Prešova o set, na viac nestačili

VKM Stará Ľubovňa bojuje v slovenskej extralige. (Autor: VKM SL)
Sportnet|11. nov 2014 o 00:00

Hoci sa domáci snažili a vzali lídrovi jeden set, na zisk bodov to nestačilo.

V 12. kole extraligy volejbalistov hostili v Starej Ľubovni lídra z Prešova.

STARÁ ĽUBOVŇA. Súboj s vedúcim družstvom súťaže sa opäť nezačal dobre. Prešov aj s náhradníkmi, ktorí doposiaľ zasiahli do zápasov veľmi krátko, dokázal, že jeho vedúce postavenie v extraligovej tabuľke je úplne zaslúžené.

Z družstva vyžaruje istota vo všetkých herných činnostiach, oproti minulému roku má 12 hráčov, ktorých hra je na veľmi slušnej úrovni.

Dva sety v moci favorita

Prvý set sa vyvíjal v prospech hostí, zvláštnosťou bola prvýkrát odpískaná clona domácich za stavu 6:4 pre Prešov, štyri úspešné útoky mladého Petra Malachovského, jeho zablokovanie, šikovná ulievka Michala Hudáka, po ktorej Prešov viedol 9:8 a vedenie už nepustil z rúk.

Nepomohlo ani striedanie nahrávačov, domáci pustili na palubovku príliš veľa ľahkých lôpt a Prešov vyhral v prvom sete bez problémov 25:13.

Druhý set začal opäť po slabom výkone domácich lepšie Prešov, nedarilo sa inač spoľahlivému Jurajovi Lacekovi, stále sa zlepšujúci blokár Tibor Matušovský síce sympaticky útočil cez stred siete, Peter Buvalič po výborných podaniach kazil ľahké lopty.

Tréner hostí si ešte takticky vzal oddychový čas za stavu 21:19 a kapitán hostí Michal Hudák ukončil druhý set.

Získali aspoň tretí set

Sympatický obrat z pohľadu nastal v treťom sete, domáci neustále viedli, Prešovu nepomáhali ani oddychové časy, po výborných dvojblokoch i útokoch stredom siete. Podávajúci Peter Malachovský esom uknočil tretí víťazný set v zápase.

Tento set bol jediný, v ktorom domáci dominovali nad Prešovom. Vo štvrtom sete sa opäť ukázala sila Prešova, jeho neustále vedenie i taktické striedanie Michala Rajdugu za výborne hrajúceho Marcela Luxa, domáci urobili zbytočnú chybu v postavení, energia na zvrat v stretnutí jednoducho chýba.

Bratský súboj Lampartovcov

Zaujal aj bratský súboj Tomáša a Stana Lampartovcov, z ktorých prvý menovaný potvrdzuje v drese Prešova vysokú kvalitu na poste libera, druhý je hnacím motorom domácich.

V predchádzajúcich zápasoch výborne povzbudzujúce domáce publikum akosi tiež nevedelo nájsť správny rytmus a v komornej nálade sa hrá veľmi ťažko.

Ďalšie extraligové duely čakajú Starú Ľubovňu v sobotu 15. 11. v Komárne a v nedeľu 16. 11. šláger proti majstrovi Slovenska z Humenného.

Hlasy trénerov

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Družstvo bolo namotivované na silného súpera, nemali sme čo stratiť, len získať. Prvý set sme dobre rozbehli, ale zle ukončili, druhý už bol lepší. V treťom to bol veľmi dobrý kolektívny výkon. Bohužiaľ, vo štvrtom sme to už nepotvrdili.“

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Prvé dva sety sme mali pod kontrolou, v treťom niekoľkými pokazenými podaniami a útokmi sme postavili súpera na nohy. Ten využil šancu a rozohral sa k výbornému výkonu. Vo štvrtom sme museli hrať o výsledok.“

VKM Stará Ľubovňa - VK Mirad PU Prešov 1:3 (-13, -21, 17, -16)

Hralo sa 96 minút, rozhodovali Daruľa a Mokrý, 100 divákov. Stará Ľubovňa: S. Lampart 3, Malachovský 14, Fecko 14, Lacek 6, Buvalič 8, Matušovský 5, libero Medrzyk (Boháč, Kseňák, Nemergut).

Tréner: J. Senko. Prešov: Závacký 4, Lux 11, Faron 2, Hudák 7, Macko 9, Drobňák 12, libero T. Lampart (Červeň 6, Digaňa 7, Rajduga 4, Pavlinský). Tréner: Ľ. Šalata.

fs

Domov»Sportnet na východe»Ľubovňanci obrali lídra z Prešova o set, na viac nestačili