Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Z prvého miesta na jar štartuje Olcnava

Predohrávaným prvým jarným kolom sa v novembri definitívne skončil futbalový rok v najvyššej oblastnej súťaží.

Kluknava už nie je posledná. Víťazstvom 2:0 nad SNV B sa Kluknavčania odlepili od posledného miesta v tabuľke.Kluknava už nie je posledná. Víťazstvom 2:0 nad SNV B sa Kluknavčania odlepili od posledného miesta v tabuľke. (Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. Predohrávaným prvým jarným kolom za krásneho letného počasia v novembri definitívne skončil futbalový rok v najvyššej oblastnej súťaži. Stačí pohľad na čelo a koniec tabuľky a každému je jasné, že čaká nás poriadne horúca jar.

Olcnava – Richnava 4:0 (2:0)
Góly: 11. Petrov, 34. Olejník, 58. Kaščák, 90. Melega. Rozhodoval: Šomšák. Divákov: 100.
Predzápasová matematika bola jasná – ak chcú Olcnavčania byť celú zimu prví, nemôžu si dovoliť doma ďalšie zaváhanie. Už po prvom polčase po góloch Petrova a Olejníka sa zdalo byť rozhodnuté, ale hostia sa ani za tohto stavu nevzdávali. Zlomil ich až tretí gól Kaščáka a Melega už len prikrášlil výsledok.
OLCNAVA: Rusnák – Halula, Geletka, Petrov – Palko, M. Halula, Melega, V. Pollák, Košík – Olejník, Kaščák, striedali: Sendrei, Prapotník, Melega. RICHNAVA: Dolnačko – Kollárik, Kakalejčík, Dzimko – Čurilla, Kurilla, Labanc, Papcun, Roman – Fabini, Bandžuch, striedali: Ondáš, Biroš.

V. Folkmar B – Margecany 1:3 (0:3)
Góly: 54. Beluško – 15. a 27. Belej, 1. Ivančo. Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.
Všetko podstatné sa udialo v prvom polčase. Ivančo strelil najrýchlejší gól hostí v jesennej časti. Domáci prišli o vylúčeného Beluška st. a tak druhý polčas sa už len dohrával. Pozápasový guláš tak viac chutil hosťom.
V. FOLKMAR B: Kočik – Bodnár, Varga, Š. Bodnár – M. Bodnár, Koles, Beluško st., Majerčák, Beluško ml. – Palko, Bodnár, striedali: Chovan, Červený, Tchur. MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Papcun – Varga, Hoščuk, Antoš, Belej, Hudák – Furajtár, Ivančo, striedali: Novotný, Keruľ, Kaľavský.

Jaklovce – Chrasť n/H 6:0 (3:0)
Góly: 49. a 87. Kandrík, 6. Hajduk, 39. Adamišin, 13. Dominik Humeňanský, 80. Daniel Humeňanský, Rozhodoval: Čuj. Divákov: 100.
S vernými divákmi sa jaklovskí futbalisti rozlúčili tým najlepším spôsobom. Konečne boli v streleckom zakončení maximálne efektívni a tak hostia sa len čudovali, ako im pribúda na ich konto jeden gól za druhým.
JAKLOVCE: Barbierik – Adamišin, Humeňanský, Kipikaša – Kulín, Mitrík, Mastiš, Kandrik, Hajduk – Pribičko, Humeňanský, striedali: Jakubišin, Kipikaša. CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Franko, Filip – Petruško, Celec, Filip, Augustin, Vojtila – Dirda, M. Dirda, striedali: Jančár, Petruška.

Kluknava – SNV B 2:0 (0:0)
Góly: 55. Harakaly, 66. Belej. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 100.
Stíhacia jazda Kluknavčanov na záver jesene pokračovala. Proti výborne hrajúcim mladíkom hostí dlho nevedeli nájsť správny recept na prekonanie gólmana hostí, ktorí v prvom polčase okrem neustáleho komentovania, zmaril dve čisté gólové šance. V 48. minúte hosťujúci Kinik zahodil nemožné, keď z päťky nedal gól. Trest prišiel v 55. minúte, keď na dlhočiznú centrovanú loptu sa obrana hostí dlho prizerala ako skončila na brvne a Harakaly už nemal problém ju poslať do siete. O jedenásť minút akrobatickým spôsobom zabezpečil domácim tri body Belej.
KLUKNAVA: Lipták – Richnavský, Borza, D. Richnavský – Segiň, Stajsko, Gožo, Harakaly, Lisý – Belej, J. Gožo, striedali: Bátor, Zahuranec. SNV B: Ľach – Kaňuch, Macala, Cibelenko – Duch, Macala, Širila, Barbuš, R. Širila – Petruško, Kinik, striedali: Oreško, Ďurica.

Markušovce – Bystrany 3:7 (2:3)
Góly: 37. Staroň, 40. Šteiner, 51. Zummerling – 21., 46., 79.,90. Ján Suchý, 24, 84. Lipovský, 45. Jochman. Rozhodoval: Kožár. Divákov: 50.
Tak to vyzerá, keď si Ján Suchý obuje strelecké kopačky. Štyrmi gólmi zničil všetky nádeje domácich.
MARKUŠOVCE: Jánošík – Kalafut, Staroň, Jarab – Zummerling, Kozák, Krajčír, Ondrejčák, Šteiner – Janečko, Šteiner – Janečko, Šteiner, striedali: Olšanský, Kirnág. BYSTRANY: Pavol – Bežila, Pavol, Jochman – Lipovský, Brajerčík, Pavľák, Ján Suchý, Jozef Suchý – Kekeľ, Ľ. Suchý, striedal: Forgáč.

Mníšek n/H – Harichovce 1:1 (0:1)
Góly: 48. Žiga – 31. Karchňák. Rozhodoval: Kotrady. Divákov: 100.
Na Harichovce sa chce každý vytiahnuť. Ináč tomu nebolo ani v nedeľu v Mníšku nad Hnilcom. Domáci navyše mali v čerstvej pamäti tesnú prehru z prvého kola 1:2 v Harichovciach. Po polhodine hry hostia viedli zásluhou Karchňák, nevyužili ďalšie šance a tak v úvode druhého polčasu Žigov gól znamenal vyrovnanie a aj konečnú remízu. MNÍŠEK n/H: Lorinc – Moskal, Plachetka, Gajdoš – F. Plachetka, Imrich, Žiga, Štark, Kujnisch – Vartovník, Vojtko, striedal: Moskal: HARICHOVCE: Strapec – J. Hrušovský, L. Hrušovský, Urban – Kaščák, Hlucháň, Štofko, Ščavnický, Košár – Karchňák, Pukluš, striedali: Hudáček, Suchý.

Gelnica – Jamník 1:0 (1:0)
Gól: 14. Kisel. Rozhodoval: Legát. Divákov: 100.
Hostia nastúpili v nezmenenej zostave s ktorou chceli nadviazať na dobrý výkon z Olcnavy. Vypracovali si sľubnú šancu, ktorú nezakončil Streber. Z následného protiútoku inkasovali gól. Po prestávke nastal u domácich dvadsaťminútový útlm, čo hostia nevyužili na vyrovnanie, hoci šancí mali na to dosť. GELNICA: Švarc – Kontroš, Žiga, Tomaško – Petrík, Hofman, Kisel, Petko, Genco – Pillár, Garčar, striedali: Lukáč, Prokop, Takáč. JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Kusy, Faith – Jakuba, Farkašovský, Petruško, Ondra, Streber – Bednárz, Brandobur, striedal: Hudzik.

14.Richnava 14 3 3 8 10:31 12

Program 15. kola, 5.4.2015: V. Folkmar B – Jaklovce, Margecany – Olcnava, Richnava – Gelnica, Jamník – Mníšek n/H, Harichovce – Markušovce, Bystrany - Kluknava, SNV B – Chrasť n/H.