BAM Poprad s prvou prehrou

Sportnet|11. nov 2014 o 00:00

Prvoligové basketbalistky BAM Poprad odohrali počas uplynulého víkendu dva majstrovské zápasy.

POPRAD. V sobotu vyhrali na palubovke BK EILAT PO Prešov o 14 bodov, na druhý deň rovnakým pomerom prehrali s domácim CBK Košice. Najbližšie sa predstavia Popradčanky v Aréne Poprad 22. a 23. novembra, keď privítajú ŠŠK UNION Press Košice a TYDAM UPJŠ Košice.

Igor Skočovski (tréner BAM Poprad): „Obidva zápasy ukázali, že sme neboli vo svojej koži a nehrali sme basketbal, ktorý v tomto momente hrať vieme. S Prešovom to bol dosť chaotický zápas. Domácim nefungoval stolík, z čoho sme boli trošku rozladení. Zlyhávala nám spolupráca v obrane, nepremieňali sme strely spod koša. V útoku nám to ale ešte celkom šlo, hlavne zo stredných vzdialeností. Až do posledných štyroch minút to bol egal zápas. Na druhý deň sme v Košiciach hrali ráno o desiatej hodine, čo bolo dosť náročné. Úvod sme absolútne nezvládli, prehrávali sme v 2. minúte 11:0. Nevedeli sme nájsť svoj rytmus, ani v útoku, ani v obrane. Dostávali sme lacné koše. Naopak, ani po druhej či tretej šanci, keď sme doskočili loptu, sme nevedeli dať kôš. Mali sme veľmi nízku úspešnosť streľby zo všetkých vzdialeností. Aj napriek tomu nemôžem vysloviť úplnú nespokojnosť. Musíme tvrdo pracovať, aby sme dostali tú fazónu, ktorú chcem. Aj takáto prehra nám môže pomôcť.“

BK EILAT PO Prešov - BAM Poprad 57:71 (33:37), najviac bodov BAM: Ukaiová 14, Sojaková 13, Štrbáková a Grigerová po 10

CBK Košice - BAM Poprad 58:44 (38:25), najviac bodov BAM: Sojaková a Grigerová po 11, Krafčíková 6.