Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Shihanisti boli na Popradskom pohári úspešní

Vo viacúčelovej hale popradského hotela Satel sa konal už 24. ročník Popradského pohára v karate mládeže.

Shihan Poprad. Na domácom pohári získal množstvo medailí.Shihan Poprad. Na domácom pohári získal množstvo medailí.(Zdroj: shihan pp)

POPRAD. Pretekári Karate klubu Shihan Poprad si v domácom prostredí počínali veľmi dobre.

Medailové ťaženie začali v súbornom cvičení kata, keď Vanesa Jankurová medzi staršími žiačkami vybojovala tretie miesto. Rovnako tretia skončila aj Bibiána Kopálová medzi kadetkami.

Do bojov o medailu zasiahla aj Simona Bednarčíková, keď prehratý semifinálový zápas v kategórii mladších žiačok ju síce posunul ešte do repasážnych bojov o tretie miesto, ale tu jej už šťastena nepriala a skončila hneď za medailovými priečkami. Rovnako štvrtý skončil aj Hugo Hyben medzi mladšími žiakmi.

Popoludňajší program turnaja bol venovaný športovému zápasu kumite a ako prví nastúpili mladší žiaci. V kategórii do 28 kg sa predstavil Bruno Bezák, ktorý sa prebojoval do druhého kola, ale to mu na postup z eliminačných bojov nestačilo. Lepšie sa darilo Dominikovi Semančíkovi a Filipovi Chudíkovi, ktorí v kategórii do 32 kg skončili bronzoví.

Medzi mladšími žiačkami do 32 kg si Barbora Glatzová vybojovala druhé miesto, Eme Zacharovej sa v tejto kategórii z eliminačných bojov nepodarilo postúpiť. Rovnako v eliminácii skončil aj Adrián Kolesár medzi staršími žiakmi do 35 kg. Marko Jalowiczor sa v tejto kategórii dostal do repasážnych bojov o tretie miesto, ale svoj zápas nakoniec prehral a skončil štvrtý. Svoju šancu v repasáži získať medailu tu lepšie využil Adam Chudík, ktorý skončil bronzový.

Medzi mladšími dorastencami do 45 kg nastúpili Tomáš Gajan, Igor Hauser a Ondrej Zbell a pekne si to podelili aj na stupňoch pre víťazov. Hauser kategóriu vyhral, Zbell skončil strieborný a Gajan bronzový. Podobne to bolo aj medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg, kde Petra Píchová kategóriu vyhrala a Monika Pekarčíková skončila bronzová.

Samuel Bednarčík medzi mladšími dorastencami do 55 kg z eliminačných bojov nepostúpil. Jakub Jankura a Filip Rejdovian medzi kadetmi do 52 kg skončili tretí. Martin Banáš medzi kadetmi do 57 kg svojim súperom nedal šancu a kategóriu vyhral. Medailovú zbierku pre Shihan uzavrela ziskom zlata v kategórii junioriek nad 59 kg Karolína Kollárová. Karate klub Shihan Poprad ziskom štyroch zlatých, dvoch strieborných a deviatich bronzových medailí obsadil na turnaji konečné tretie miesto.

Súčasne s Popradským pohárom sa v Trstenej konal 17. ročník Trstenského pohára, kde mal popradský Shihan taktiež svoje zastúpenie. Jozef Langa v kategórii kumite 5 až 7-ročných detí bez rozdielu hmotnosti skončil tretí a Veronika Jalowiczorová v kategórii 5 až 7-ročných dievčat bez rozdielu hmotnosti a mladších žiačok bez rozdielu hmotnosti vyhrala.