Majster z Humenného uhral v Ľubovni, čo potreboval

Sportnet|18. nov 2014 o 00:00

V zápasoch 13. a 14. kola extraligy volejbalistov proti silným súperom nezískala Stará Ľubovňa ani set.

STARÁ ĽUBOVŇA. Ľubovňa zahrala v Komárne výborný prvý set. Neustále síce doťahovali malý náskok Komárna, no stav bol 11:11, neskôr 18:16 pre domácich, no Stará Ľubovňa dokázala nielen vyrovnať, ale dostať sa aj do vedenia 21:19.

Komárno však vyrovnalo a zabralo v pravý čas, vyrovnalo na 22:22 a potom už nemalo problém získať prvý set.

Druhý bol podobný ako prvý, aspoň zo začiatku. Hostia viedli 7:6, ale nasledoval obrat na stav 11:8, až si za stavu 18:14 musel vziať tréner Senko oddychový čas. Ten im však nepomohol a domáci už s prehľadom získali aj druhú časť hry.

Počas tretieho setu si Komárno neustále udržovalo mierny náskok, až odskočilo na 15:9. Potom ešte hostia znížili na 13:16 a 20:22 z ich pohľadu, no Komárňania už z rúk víťazstvo na nulu nepustili.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Dnes sme si to pobabrali sami, pretože sme vyprodukovali veľmi veľa nevynútených chýb, čo súper využil. Bola badateľná aj vyššia agresivita v útoku u súpera ako u nás, bolo to vidieť aj v čase, kedy sme mohli získať prvý set. Dopustili sme sa zbytočných chýb, mnoho lôpt sme zahadzovali do autu, čo rozhodlo. Kľúčový bol prvý set, ktorý sme mali dobre rozohratý. Potom už mužstvo hralo tak, ako keby si neverilo.“

Humenné dominovalo, domáci robili chyby

Očakávaný zápas s majstrom začal symbolicky vedením Starej Ľubovne, keď odchovanec ľubovnianskeho volejbalu Jakub Hriňák v drese hostí poslal loptu do siete. Toto vedenie však bolo jedno z mála, ktoré hostia venovali domácim volejbalistom.

Hostia od začiatku dominovalo v útoku i na blokoch, domáci, naopak, slabším príjmom umožňovali nárast bodov hostí.

Milan Javorčík, nevysoký smečiar Humenného, bol nezastaviteľný, blokári, najmä Peter Kašper, zastavovali útoky domácich, tí v svetlejších okamihoch setu ukázali pár sympatických dvojblokov, veľkú bojovnosť, rozdiel v narastajúcom skóre sa snažil korigovať domáci tréner Ján Senko dvoma oddychovými časmi, ale smeč Jakubov ukončil prvý set v pomere 21:25.

Takmer rovnaký scenár mal aj set druhý. Aktívnejšie začal hrať dovtedy nevýrazný Juraj Lacek, body získaval striedajúci Imrich Boháč, blokári konečne zastavili útoky Javorčíka a priebeh zápasu bol vyrovnaný do stavu 14:14, no domáci sa vlastnými chybami pripravili o lepší výsledok setu (20:25).

Nádej pre domácich na slušný výsledok blikala aj od začiatku tretieho setu, ktorého priebeh bol kolísavý, s vedením domácich len v prvej polovici.

Ľubovňa nedokázala využiť chybné podania hostí, robila chyba pri hre v poli, nepomohlo ani striedanie nahrávačov, opakovalo sa trápenie v útoku a hostia získali tretí set 25:18 i tri body za hru, ktorá síce nebola výnimočná, ale na domácich stačil aj výkon, ktorý bol dosť vzdialený od predstáv skúseného trénera Richarda Vlkolinského.

Domácim výrazne chýba zranený Tomáš Kuchář, tí, ktorí hrajú, však musia podávať výkony na hraniciach svojich možností, ktoré sú určite inde, ako predviedli v nedeľnom zápase. Potrebné body musia naháňať.

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: „Bolo to utrápené, chýbali dravosť, bojovnosť. Hoci sme vyhrávali o dva – tri body, neustáli sme prihrávku. Mrzí ma, že keď vyhrávame, naše zbytočné chyby a maličkosti nás pripravia o lepší výsledok.“

Dva dôležité zápasy s priamymi konkurentmi

V 15. kole cestuje Ľubovňa na dôležitý zápas do Trenčína, doma hrá najbližšie v 16. kole, keď v ďalšom vzájomnom dueli tímov zo spodku tabuľky hostí v sobotu 29. novembra od 18. hodiny Nitru.