Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Staroľubovňania získali dva sety, mohli aj vyhrať

V 15. kole extraligy volejbalistov sa predstavili hráči VKM Stará Ľubovňa na pôde mladíkov v Trenčíne.

V dôležitom stretnutí tímov zo spodku tabuľky Stará Ľubovňa dvakrát vyrovnala pomer setov a v rozhodujúcom tajbrejku viedla 13:11, z výhry sa však nakoniec tešili domáci. VKM ostáva na konte jediné víťazstvo, do tabuľky si pripísal jeden bod, stále je však na poslednom, desiatom mieste extraligy.

TRENČÍN. Tréner Ľubovne mal k dispozícii len osem hráčov, napokon ich využil sedem.

Už v úvodnom dejstve hostia naznačili, že pomýšľajú proti mladým Trenčanom na dobrý výsledok. Tesne viedli, naposledy ešte po druhom technickom tajme (16:17), ale koncovku nezvládli.

Po útočnej chybe Matušovského a dvoch blokoch Trenčania otočili skóre a minimálny náskok si ustrážili, keď im k tomu VKM pomohol tromi chybami na podaní.

Druhý set mal spočiatku podobný priebeh, Ľubovňa opäť viedla rozdielom dvoch – troch bodov (9:12, 13:16), ale pred koncovkou už boli na koni domáci (20:19, 22:21). Eso Malachovského však znamenalo obrat v skóre (22:23) a aj vďaka chybám Trenčanov si hostia minimálny náskok postrážili a vyrovnali zápas na 1:1.

Tretie dejstvo hojdačkového duelu mali dlho vo svojej moci domáci (7:2, 12:7, 17:11). Po oddychovom čase však prišla dobrá bodová séria Ľubovne a razom to bolo iba o bod (17:16). Do koncovky si Trenčín opäť vypracoval výraznejší náskok (21:17), ale hostia nehodili flintu do žita.

Na sieti bodoval najmä Fecko a po útočnom zásahu nahrávača Lamparta hostia dokonca viedli (22:23). Ľubovňa mala dva setbaly, nevyužila ich a po dramatickej naťahovačke sa ujal Trenčín vedenia na sety.

Kto si myslel, že táto situácia hostí zlomí, bol na omyle. Štvrtý set sa od stavu 10:11 úplne jasne vyvíjal v prospech VKM, ten získal výrazný náskok (10:17), keď bodovali najmä Malachovský a Matušovský. Tento náskok hosťom pohodlne stačil, ukontrolovali si ho a vynútili tajbrejk.

Lotériu začali hostia prevažovať na svoju stranu po dvoch blokoch Fecka (7:9) a vyzeralo to, že si za nezlomnú bojovnosť idú po druhú výhru (10:13).

Za stavu 11:13 prišiel moment, na ktorý sa po zápase veľmi hneval tréner Ľubovne Ján Senko. Matušovského útok posúdili rozhodcovia ako chybný a kým Ľubovňa bojovala s pocitom krivdy, Trenčín strhol víťazstvo na svoju stranu štvorbodovou šnúrou.

Hlasy po zápase

Miroslav Palgut, tréner Trenčína: „V zápase, v ktorom sme ukázali veľmi veľa nedisciplinovanosti a nedôslednosti, sa nakoniec tešíme víťazstva najmä vďaka dvom vyhratým koncovkám. V piatom sete sme prehrávali 11:13, ale otočili sme skóre, vyhrali sme zápas a získali sme dôležité víťazstvo.“

Ján Senko, tréner S. Ľubovne: „Hoci sme boli bez libera, tak by som klamal, keby som povedal, že sme neprišli do Trenčína vyhrať. Vedeli sme, že víťazstvo by nás niekam posunulo. Vedel som, že sa budeme trápiť na prihrávke, čo sa potvrdilo v koncovkách setov, ktoré sme prehrali. Tajbrejk bola lotéria, ale za stavu 13:11 pre nás priznal rozhodca čistú loptu domácim, rozladil celý tím a nakoniec sme prehrali.“

V 16. kole privíta Stará Ľubovňa v sobotu 29. novembra od 18. hodiny v mimoriadne dôležitom zápase celok Nitry, má reálnu šancu na druhú výhru v súťaži.

Fakty

COP Trenčín - VKM Stará Ľubovňa 3:2 (21, -23, 26, -18, 13)

Hralo sa 134 minút, rozhodovali: D. Daruľa a Malík, 70 divákov.

Stará Ľubovňa: Fecko 20, S. Lampart 7, Malachovský 21, Matušovský 15, Lacek 15, Buvalič 4 (Kuchař 4). Tréner J. Senko.

Ostatné výsledky 15. kola: Humenné – Košice 3:0 (17, 20, 26), Prešov – Myjava 3:0 (18, 20, 21), Komárno – Svidník 3:0 (20, 17, 21). Zápas Nitra – Prievidza odložili.