Úspešný víkend. BAM Poprad porazil oba košické tímy. (Autor: Peter Handzuš)
Sportnet|25. nov 2014 o 00:00

Úspešný víkend majú za sebou basketbalistky BAM Poprad v prvej lige Východ.

V Aréne Poprad si na svoje konto pripísali ďalšie dve víťazstvá.

POPRAD. V sobotu si jednoznačne poradili s ŠŠK UNION Press Košice, ktorý deklasovali o 33 bodov.

Na druhý deň si zmerali sily s dovtedy nezdolaným tímom TYDAM UPJŠ Košice a po kvalitnom výkone ho porazili o sedem bodov.

V popradskom drese sa predstavila nová posila, Katarína Petríková, ktorá svojimi bohatými skúsenosťami výrazne prispela k zlepšenému výkonu popradského družstva.

Igor Skočovski (tréner BAM Poprad): „Výsledok prvého zápasu síce naznačuje, že nás súper príliš nepreveril, ale musím povedať, že hral celkom solídne. Skúšal na nás aj zónovú obranu, čo nám pomáha k tomu, aby sme herne rástli. Toto stretnutie sme zvládli veľmi dobre. S Tydamom Košice je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Súperovi však chýbala jedna podkošová hráčka, ktorá by určite zvýšila jeho kvalitu. Škoda poslednej štvrtiny, v ktorej sme nevedeli ukočírovať záver, súper veľmi pritlačil a duel poriadne zdramatizoval. Dovtedy sme ho mali jednoznačne vo svojich rukách. Som rád, že nám pribudla aj takáto skúsenosť, toto mladé družstvo ich potrebuje. Dievčatá museli bojovať samy so sebou, aj so súperom, aby tento zápas vyhrali. Veľmi ma teší, že nás prišla posilniť Katarína Petríková. Je to posila v každom zmysle slova, nielen počas zápasov, ale i na tréningoch. Má obrovské skúsenosti, čo je presne to, čo tento náš mladý kolektív potrebuje. Na ihrisku je mojou predĺženou rukou, dúfam, že nám pomôže čo najdlhšie.“

Najbližšie čaká hráčky BAM Poprad dvojzápas v Banskej Bystrici. V sobotu 6. decembra sa predstavia na palubovke BK ŠKP 08 Banská Bystrica, o deň neskôr na ihrisku BDZ ŠK UMB Banská Bystrica.

BAM Poprad - ŠŠK UNION Press Košice 71:38 (43:15), najviac bodov BAM: Bolozová 15, Grigerová a Petríková po 10.

BAM Poprad - TYDAM UPJŠ Košice 60:53 (33:24), najviac bodov BAM: Bolozová 10, Tetemondová a Sojáková po 8.