Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Ľubovňa sa konečne radovala v tajbrejku

Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa v sobotu porazili Nitru v piatich setoch. V nedeľu podľahli silnej Prievidzi.

Extraligoví volejbalisti VKM Stará Ľubovňa si pripísali v sobotu druhé víťazstvo v súťaži, keď v dramatickom zápase 16. kola porazili Nitru v piatich setoch. V nedeľu v 17. kole už úspešní neboli a podľahli silnej Prievidzi.

STARÁ ĽUBOVŇA. Veľmi dôležitý zápas s Nitrou nezačali domáci práve najlepšie. Prehrávali v úvodnom sete 5:10, ale potom sa šesťbodovou šnúrou ujali prvýkrát v stretnutí vedenia.

Opäť však prišli slabé chvíľky Ľubovne a za stavu 13:17 to s domácimi nevyzeralo dobre. Tí sa však opäť zmobilizovali, do koncovky už vstupovali za stavu 20:20 a samotný záver zvládli lepšie.

Druhé dejstvo bolo vyrovnané len v úvode, potom Nitra začala domácim čoraz viac unikať. Ľubovňa im v tom výdatne pomáhala vlastnými chybami, či už v útoku, na podaní, alebo aj technickými porušeniami pravidiel.

Hostia si postupne vypracovali náskok, ktorý bez väčších problémov udržali až do konca a vyrovnali.

Dôležitosť tretieho setu bola zrejmá, súperi získavali striedavo body až do druhého technického tajmu (16:16).

Mierne navrch mali hostia (16:19), ale v nervóznej koncovke domáci ešte dvakrát viedli (22:21, 23:22).

Napokon sa však nedopracovali k žiadnemu setbalu a hostia už mimimálny náskok nepustili.

Zvládli kritický moment

Stav 1:2 na sety bol pre Ľubovňu kritický, ku cti hráčom však slúži, že ho zvládli.

Vo štvrtom sete boli od začiatku vo všetkých parametroch lepší, rýchlo získali vedenie (7:2, 9:7, 14:8) a bez väčších problémov si suverénnym výkonom vynútili tajbrejk.

Aj v ňom sa zdalo, že bude pokračovať obraz suverénnej dominancie domácich. Viedli 6:1 a 7:2, no neboli by to oni, keby si dobre rozbehnutý posledný set neskomplikovali. Nitra vyrovnala na 7:7, potom sa domáci ešte dvakrát odpútali (10:8, 13:10), ale za stavu 13:13 všetko záležalo na pár záverečných loptách.

Tie však napokon zvládla lepšie Ľubovňa, posledný bod položil na palubovku najproduktívnejší domáci hráč Malachovský.

„Dnes to už bol piaty päťsetový zápas, konečne sme ho dotiahli do víťazného konca. Je pre nás určite veľkou vzpruhou. Škoda našich zbytočných chýb, mohli sme vyhrať aj 3:0 alebo 3:1. Alebo v piatom sete – vyhrávame o päť bodov a znova šnúra chýb, ale šťastný koniec pre nás. Som spokojný,“ vydýchol si po zápase tréner VKM Ján Senko.

Prievidza nad sily

Včerajší zápas s družstvom Prievidze nedávala Ľubovni toľko šancí na výhru a na ihrisku sa to potvrdilo.

Dobre poskladaný tím hostí vyhral hladko prvý set, v ktorom dominoval od začiatku.

Domáci zdvihli hlavy v druhom dejstve, držali dlho vyrovnané skóre. Viedli ešte 16:15 pri druhom technickom tajme, ale hosťom stačila šnúra dobrých útokov a od stavu 20:21 mali koncovku v rukách.

Posledný set kopíroval prvý, domáci nenašli na kvalitnejších hostí recept a zápas prehrali bez zisku setu 0:3.
Stará Ľubovňa uzavrie základnú časť extraligy v sobotu, keď cestuje na východniarske derby do Košíc.