Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Policajti sú majstri tajbrejkov a vedú súťaž

Minulý týždeň pokračovala amatérska volejbalová Drganna liga v Starej Ľubovni a jej okolí už 6. kolom.

V stretnutiach sa prevažne darilo hostiteľským tímom.

STARÁ ĽUBOVŇA. Vo výbornom svetle sa predviedol kolektív Polície, ktorý mal na programe dva zápasy a naďalej v nich nenašiel žiadneho premožiteľa. Bezpečne vedie tabuľku a uniká prenasledovateľom.

Hladké víťazstva dosiahli aj Žiaci, Kamienka a Atom, ktorí v majstrovských stretnutiach nestratili ani jediný set.

O sklamaní môžu hovoriť v družstve Memoria, ktoré aj v oslabenej zostave v dvoch súťažných súbojoch ťahalo za kratší koniec povrazu.

Pozitívom ligy je, že naberá na čoraz väčšej popularite a výraznejšej vyrovnanosti medzi jednotlivými celkami.

V ďalšej lige Limelight nad 35 rokov odohrali tímy medzi sebou len jedno stretnutie, v ktorom nezaváhal Barvinok Kamienka. Keďže však mužstvá neodohrali ešte všetky stretnutia, o favoritovi ešte nemôže byť reč.

Draganna liga – 6. kolo

TJ Mier Kamienka – Gumkáči 3:0 (25:17, 26:24 ,25:22)
Domáci kolektív podal opäť perfektný výkon. Gumkáči sa snažili presadiť, ale tentoraz im to po predvedenom výkone nevyšlo.

OZP-IPA Polícia – VK Plavnica 3:2 (21:25, 22:25, 25:15, 25:16, 15:13)
Policajtom sa túto sezónu v tajbrejkoch darí, z piatich zápasov vyhrali až štyrikrát 3:2. Zápas medzi OZP IPA Polícia a Plavnicou sa začal zo strany domácich veľmi nervózne a keď sa k tomu pridala výborná hra Plavnice, odrazu bolo 0:2 pre hostí. Policajti nezložili zbrane a zrazu boli iným mužstvom. Plavničania sa mierne uspokojili a začali hrať viac defenzívnu hru na istotu. Policajti zase pridali na razancii, začal im viac vychádzať príjem, útok aj podanie, a keď sa k tomu pripojila výborná hra v poli, bolo 2:2 a hral sa opäť piaty set. Ten už bol o pevnejších nervoch, keď Plavničania vyhrávali 5:2, no šťastnejší na konci boli policajti, vo vyrovnanom sete zvíťazili 15:13.

VK Atom – Memorium 3:0 (25:14, 25:22, 25:23)
Keďže Memorium sa nedostavilo v plnom zložení (chýbali Miro Senko, Vlado Drobňák i Peter Malast) mal prvý set jednoznačný priebeh, body na strane domáceho mužstva naskakovali jedna radosť. Atomisti hrali v pohode a koncentrovane v plnom zložení. Hneď v úvode druhého setu sa však hráči Memoria dostali do 3– až 4–bodového náskoku a priebeh mal hneď vyrovnanejší charakter. Ešte v úvode druhého setu hráč Memoria Janko Rybovič nešťastne zasiahol domácu Katku Solárovú-Kedovú do tváre a tá i napriek snahe zotrvať v hre nakoniec odstúpila z hry. Hráči Atomu sa po tomto momente dlho nevedeli vzchopiť. Až v koncovke druhého setu otočili jeho priebeh vo svoj prospech. V treťom sete hráči Atomu prestriedali, príležitosť dostal ešte nedoliečený David Zima, ktorý sa síce zhostil úlohy zodpovedne, ale proti rozbehnutým hosťujúcim hráčom ešte nemohol naplno zabrať. Hostia viedli už 15:10, ale atomisti znova prestriedali, dostali sa do svojej pohody a opätovne prevalcovali v koncovke dobre hrajúceho, oslabeného súpera.

VKM Žiaci – Elektro Alica 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)
Domáci podali zodpovedný a disciplinovaný výkon, až na menšie výkyvy niektorých hráčov na servise. Boli lepší hlavne v obrane v poli a na prihrávke podali asi zatiaľ najlepší výkon v sezóne, pričom tréner vyzdvihol hlavne výkon a organizáciu v poli libera Tima Kormanika. Po dobrej prihrávke a tradične dobrej nahrávke sa už žiaci nemali problém presadiť v útoku. V prvom sete ešte hostia dokázali v koncovke znížiť z 24:19 na 24:23, ale po následnom premenení posledného setbalu mali žiaci ďalší priebeh zápasu pod kontrolou. Trénera teší dobra forma pred dôležitými zápasmi v žiackej a kadetskej súťaži.

Memorium – OZP-IPA Polícia 0:3 (20:25, 23:25, 22:25) – dohrávka 5. kola
Vyrovnaný zápas v koncovkách lepšie zvládla Polícia a vyhrala.

Limelight liga nad 35 rokov

4. kolo: OZP-IPA Polícia – Barvinok Kamienka 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 22:25), Rarex nábytok – Draganna team SŠI – nehrali.

1. Kamienka 4 4 0 12:2 12
2. Draganna 3 2 1 7:4 6
3. Rarex 2 0 2 1:6 0
4. OZP-IPA Polícia 3 0 3 1:9 0