SPIŠSKÁ NOVÁ VES. V Spišskej Novej Vsi v nedeľu krátko po polnoci muž lúpežne prepadol 29-ročnú ženu.
"Páchateľ si ju vyhliadol na Zimnej ulici, pristúpil k nej a fyzicky zaútočil.Jeho cieľom bolo zmocniť sa kabelky, čo sa mu aj podarilo, objasnil krajský policajný hovorca z Košíc Alexander Szabó.
Poškodenej žene ukradol kabelku v ktorej mala mp3 prehrávač, tri páry náušníc, hygienické potreby, CD a okrasnú sviečku.
Krádežou jej spôsobil škodu vo výške 65 eur.
Napadnutá žena pri útoku utrpela zranenia s predbežnou dobou liečenia sedem až desať dní.
Páchateľa zakrátko vypátrala a zadržala policajná hliadka.
"Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície zo zločinu lúpeže obvinil štyrikrát súdne trestaného 27-ročného Igora H. z okresu Spišská Nová Ves," doplnil hovorca.
So súhlasom prokurátora ho policajti umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na jeho väzobné stíhanie.
V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš