Gelničania proti Rimavskej Sobote nedokázali odolávať ich gólovej lavíne

Gólové hody, ale v podaní hostí. Gelničania proti silnej Rimavskej Sobote nedokázali odolávať ich gólovej lavíne. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|23. dec 2014 o 00:00

Diváci videli v súboji až jedenásť gólov, no Gelničania strelili len dva.

Diváci videli v súboji s treťou Rimavskou Sobotou až jedenásť gólov, no Gelničania strelili len dva.

GELNICA. V druhej hokejovej lige skupine B sa od začiatku súťaže sformovala vedúca trojica, ktorá herne prevyšuje všetky ostatné mužstvá.

Gelničania sa podľa vylosovania stretli v posledných troch stretnutiach na domácom ľade postupne s vedúcim Humenným, druhým Dolným Kubínom a naposledy v sobotu 20. decembra s treťou v tabuľke – Rimavskou Sobotou.

Rozbehnutí Gemerčania

Kým hostia nastupovali na ľad sebavedomí po poslednom vysokom víťazstve doma s Breznom, výkon Gelničanov poznačila minulotýždňová prehra v Sabinove, ale aj značne redukovaný hráčsky káder.

„Hostia sa predstavili ako skúsené, zohraté, dobre trénované mužstvo, ktoré od prvých minút nenechalo nič na náhodu. Vnútili nám svoju hru a už v prvej tretine si vytvorili pohodlný trojgólový náskok. Domáci so štyrmi obrancami a ôsmimi útočníkmi nedokázali odolávať lavínovitým útokom hostí a smerom dopredu nevymysleli skoro nič. Keď v 24. sekunde druhej tretiny 'vyhnali' z brány neistého domáceho brankára Krochtu, zodpovednosť za domácu svätyňu prevzal osemnásťročný junior Vartovník. Nemožno mu uprieť snahu a aj keď predviedol niekoľko vydarených zákrokov, nezastavil rozbehnutý gemerský gólostroj. V 34. minúte bolo 0:7 a ako trefne poznamenal pri našej striedačke stojaci prezident klubu Kolbaský - My sme zrelí na uterák! Tretia tretina sa už len dohrávala. Hostia zvoľnili tempo. Ku cti domácim slúži ich snaha o strelenie aspoň čestného gólu. Podarilo sa to Cvejnovi až v presilovke päť na tri, keď prerušil viac ako 130–minútový gólový pôst nášho mužstva. Naši v záverečných minútach doslova ratovali skóre zápasu pred hrozivou desiatkou,“ opísal jedenásťgólový duel funkcionár Slovana Gelnica Marián Znak.

Na štadióne bolo počas celého zápasu ticho a v tejto tichej atmosfére 260 divákov odchádzalo domov dúfajúc, že hokejový Ježiško im po Novom roku prinesie viac radosti z kvalitného hokeja aj získaných bodov.

„Chlapci sľubujú, že sa cez sviatky strávené v kruhu svojich blízkych, ale aj na spoločnom povianočnom stretnutí dajú psychicky dokopy a v novom ukážu súperom aj divákom, že 'Geľnica hokej bavic zna!' Do konca kalendárneho roka čakajú našich ešte dva dôležité zápasy v Brezne a Detve,“ s úsmevom dodal M. Znak.

Výsledok, II. liga, dospelí, skupina B: Gelnica – R. Sobora 2:9 (0:3, 0:4, 2:2), Cvejn, Tomeček.

Na Zimnom štadióne P. Bindasa v utorok 6. januára 2015 na Trojkráľový večer privítajú Gelničania Ružomberok.

Domov»Sportnet na východe»Gelničania proti Rimavskej Sobote nedokázali odolávať ich gólovej lavíne