Po domácom debakli zaknihovala Gelnica povinné víťazstvo

Nevydarený zápas. Po najslabšom výkone v sezóne Ružomberok pohodlne zvíťazil v Gelnici 4:0. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|15. jan 2015 o 00:00

Druhá hokejová liga skupina Východ sa prehupla do svojej záverečnej tretej časti.

GELNICA. HK Slovan Gelnica v nej bude hrať päť zápasov doma a tri u súperov. Gelničania cestujú do Lučenca, D. Kubína a R. Soboty. K piatim domácim zápasom treba pripočítať ešte dohrávku z prvej časti.

Mužstvo Sabinova tak privítajú na štadióne P. Bindasa dvakrát.

Séria šiestich domácich duelov začala s Ružomberkom.

„Bol to najslabší zápas od prvého kola. Hotová katastrofa. Máme veľa zranených hráčov. Zapojili sme do hry mladých dorastencov a tí ešte nemajú skúsenosti z II. ligy. Proti Ružomberku sme to takto nechceli hrať. Súper šesťdesiat minút bránil,“ povedal tréner Slovana Štefan Pollák.

Hneď nato vycestovali Gelničania do Lučenca s odhodlaním doviezť stratené tri body späť. Súper, ktorý v tomto ročníku nezískal ešte ani bod ponúkol hosťom šancu od prvej minúty zápasu. Väčšinou sa hralo v tretine súpera, no Gelničania sa strelecky opäť trápili.

A tak, keď v predchádzajúcom zápase zverenci trénera Polláka zo 40 striel neskórovali ani raz, v Lučenci na chudobné tri góly potrebovali 48 pokusov.

Výsledky

19. kolo: Gelnica – Ružomberok 0:4 (0:1, 0:1, 0:1).

20. kolo: Lučenec – Gelnica 1:3 (0:1, 0:2, 1:0), góly Findura 2, L. Laškody.

V nasledujúcich dvoch kolách majú Gelničania ťažkých súperov.

Doma hostia 17. januára vedúce Humenné a 24. januára sa predstavia na ľade druhého Dolného Kubína.

Domov»Sportnet na východe»Po domácom debakli zaknihovala Gelnica povinné víťazstvo