Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

BAM Poprad v Košiciach s prehrou i víťazstvom

Basketbalistky prvoligového BAM Poprad odohrali počas uplynulého víkendu posledné dva zápasy prvej časti súťaže.

POPRAD. Zverenky trénera Igora Skočovského sa predstavili v metropole východu, kde si zmerali sily s dvoma košickými družstvami.

Na palubovku vybehli hráčky v súťažnom zápase po takmer mesačnej prestávke. V sobotu prehrali Popradčanky s Tydamom o 25 bodov, keď so súperom držali krok iba v prvom polčase. Viac sa im darilo v nedeľu, keď nad Unionom vyhrali o 18 bodov.

Igor Skočovski (tréner BAM Poprad): „S Tydamom to bol pre nás ťažký duel. Pre ženy to bol prvý zápas po dlhej pauze. Ukázalo sa v ňom, že sme neboli až tak dobre rozbehnutí. Časť družstva, kadetky, síce už pred týždňom odohrali zápas, čo im pomohlo, no napriek tomu sme stretnutie nezvládli podľa mojich predstáv. Do polčasu sme sa relatívne držali, no tretia štvrtina nám vôbec nevyšla. V nej nám súper odskočil na dvojciferný rozdiel a už sa nám hralo veľmi ťažko. Snažili sme sa zapájať a rotovať na pozíciách viacero hráčok, no ani zmena obrany nám nepomohla. Ani v útoku sme nepremieňali ľahké pozície spod koša. Odchádzali sme preto so sklonenou hlavou. Proti Unionu nás čakalo juniorské družstvo domácich. Dobre sme začali, po rozhovoroch, ktoré sme mali po predchádzajúcom zápase. Nasadili sme vyšší rytmus a postupne sme súpera lámali. Už po prvom polčase sme viedli o 20 bodov. V tom druhom sme sa trochu uvoľnili, súper začal hrať lepšie. Rotovali sme však celú lavičku. Aj keď to bolo lepšie ako deň predtým, musíme sa viac zlepšovať. Teraz nás čaká nadstavba, kde už budeme bojovať o miestenku o postup do extraligy.“

Výsledky: TYDAM UPJŠ Košice - BAM Poprad 73:48 (35:29), ŠŠK UNION Press Košice - BAM Poprad 54:72 (18:38).