Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Chemesáci prispeli k volejbalovému sviatku

Galatasaray Istanbul splnil úlohu favorita, na spišskej palubovke však vyhral až v tajbrejku.

Legionársky Istanbul. Zľava Baránek (13), Tuia (15) a Rejlek (18)....(Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Spišský volejbalový sviatok zabezpečila odveta osemfinále Challenge cupu, v ktorej chemesáci privítali turecký Galatasaray Istanbul.

Favorita tejto medzinárodnej pohárovej súťaže zhliadla zaplnená športová hala, pričom v hľadisku hlasovo dominovala výprava humenských fans.

Aj plný autobus

Aj keď sa volejbal spod Vihorlatu „presťahoval“, je pre humenského športového fanúšika stále zaujímavý, lákavý.

Dôkazom bola zhruba stovka priaznivcov, ktorí merali cestu do centra Spiša viacerými autami i plným autobusom.

V spišskonovoveskej hale dali chemesácki fans o sebe hneď vedieť – transparenty, predzápasové konfety, počas celého zápasu dostávali zabrať bubny, rapkáče a najmä hlasivky.

Aj pre nich bol odmenou dvojhodinový zápas, v ktorom chemesáci mali blízko k zisku skalpu tureckého favorita.

Ťahúňmi legionári

Galatasaray FXTCR Istanbul bol v súboji s chemesákmi jasným favoritom.

A smelo možno povedať, že ťahúňmi boli legionári – českí volejbalisti – univerzál Filip Rejlek, smečiar Kamil Baránek a francúzsky smečiar Samuele Tuia boli strojcami tureckého postupu do 4-finále Challenge cupu.

Potvrdil to zápas, ako aj jeho štatistika... najviac bodov v stretnutí: Baránek (23), víťazné smeče: Baránek (14), esá: Baránek (3), perfektný príjem: Tuia (71 percent), najviac blokov: Baránek (6)...

Na strane chemesákov nie je Slovákom nahrávač Krnič. Ten však musel v polovici druhého setu nútene striedať.

„Mal problém dobehnúť lopty, ktoré boli horšie prihraté, svalové zranenie som nechcel riskovať. Došiel Hriňák a musím ho pochváliť, hral veľmi dobre. Druhý set sme mali doraziť na 1:1, ak by tak bolo, verím, že by sa niekomu turecké kolená roztriasli,“ mienil Richard Vlkolinský.

Najlepší hráč

Na spišskej palubovke ním bol český smečiar Kamil Baránek v tureckých službách...

„Myslím, že obe stretnutia sme odohrali celkom kvalitne, koncentrovane, výnimku tvorili dnes tretí a štvrtý set. Asi pod dojmom postupu sme to v hlavách „povolili“, tréner premiešal zostavu. V konečnom hodnotení som však s postupom spokojný. Čo sa nášho súpera týka, sú to mladí chlapci, ešte majú všetko pred sebou, až na pár malých detailov hrali dobre,“ poznamenal smečiar Galatasaray Istanbul.

Pohár i extraliga

Našľapaný program ŠK Chemes Spišská Nová Ves pokračuje aj v týchto dňoch.

V piatok o 18. hodine sa predstavia v Myjave, kde je na programe prvé štvrťfinále Slovenského pohára a v nedeľu večer o 20. hodine privítajú na Spiši v extraligovom zápase súpera z Prievidze.

Mladé mozgy z východu utekajú, láka ich Česko

Pocítili to aj Univerzita P. J. Šafárika i Prešovská univerzita.

Študentka: Medzi univerzitami u nás a v Čechách je diametrálny rozdiel

Skúšala to naraz v Trnave i v Brne, stačil mesiac a bolo to jasné.

Rektor PU: Rozdiely v kvalite slovenských a českých škôl sú minimálne

Peter Kónya tvrdí, že problémom sú peniaze a negatívny mediálny obraz.

Majiteľa autobazára súdia za päťdesiat sprenevier a podvodov

Hrozí mu 10 až 15 rokov väzenia a náhrada vysokej škody.

Tipy na dnes - pondelok 21. mája

Naše tipy na zaujímavé kultúrne podujatia a spoločenské akcie.

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.