Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Iskra vytiahla na Karlovku výbornú obranu

Kvalitná obrana bola základom úspechu basketbalistov Iskry Svit proti Karlovke Bratislava.

Bol nezastaviteľný. Jackson (s loptou) proti Karlovke exceloval.Bol nezastaviteľný. Jackson (s loptou) proti Karlovke exceloval. (Zdroj: Richard Hudeček)

Kvalitná obrana bola základom úspechu basketbalistov Iskry Svit v domácom súboji proti Karlovke Bratislava. Podtatranci vyhrali 77:59.

SVIT. Domáci začali koncentrovane a hneď v úvode si vypracovali mierny náskok. V druhej štvrtine ho natiahli na 19 bodov (41:22), no hostia tromi trojkami v rade znížili do polčasovej prestávky rozdiel na hrateľných deväť bodov (42:33).

Chlieb sa lámal v tretej štvrtine, v ktorej sa oba tímy trápili v útoku, aj kvôli zónovej obrane. Svit si však neustále udržiaval tesné vedenie, ktoré v závere natiahol až na 18 bodov.

Výborným individuálnym výkonom sa v domácom drese prezentoval kapitán Lakeem Jackson. Nielenže bol s 23 bodmi najlepším strelcom stretnutia, no zaznamenal aj parádnych 18 doskokov a šesť získaných lôpt.

„Myslím si, že to bol celkom kvalitný zápas. Dobre sme hrali v obrane. V prvom polčase sme predviedli solídnu hru. V tom druhom sme trochu znervózneli, prestala sa nám dariť streľba. Prišli k nám viacerí noví hráči, musíme sa na ihrisku viac spoznať. Vieme, kde sa musíme zlepšiť a na čom popracovať,“ povedal po víťaznom súboji krídelník Iskry Svit Goran Fodor.

Svit mal fyzickú prevahu

Hostia si pod Tatrami trúfali na víťazstvo, veď so Svitom boli už dvakrát úspešní. Tentoraz však mali navrch „medvede“.

„Verili sme si, no vedeli sme, že Svit má nových hráčov a že sa bude chcieť naladiť na víťaznú vlnu. V prvom polčase boli domáci lepší, ušli nám na nejakých 17 bodov. Hlavne pod košom mal Svit fyzickú prevahu. Snažili sme sa ich zónou zastaviť, no nešlo to. Domáci si zaslúžili vyhrať. Zápas sa lámal v tretej štvrtine. Mohli sme si hľadať otvorenejšie strely, stále sa učíme. Ťažko sme sa presadzovali pod košom,“ konštatoval tréner Karlovky Bratislava Milan Černický.

Fakty

Svit - Karlovka Bratislava 77:59 (42:33). Najviac bodov: Jackson 23, Smajlagič 15, Vojtek 11 – Žilík 14, Hlivák 12, Hoferica 11. TH: 28/17 - 19/13, fauly: 16 - 25, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Tomašovič, Kovalčík a Bartoš.

Spišská Nová Ves - Nitra 85:72 (45:39). Najviac bodov: S. Brown 33, Mandič 13, Antoni 11 - J. Ward 28, Novysedlák 13, Samek 10. TH: 31/20 - 11/9, fauly: 20 - 25, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Fuska, Sirocký, Karnay.

Ďalšie výsledky: Inter Bratislava - Prievidza 58:72, Levice - B. Bystrica 91:93, Komárno - Handlová 109:87.

1. Prievidza 29 24 5 2400:1757 53
2. Inter 29 23 6 2621:2085 52
3. Komárno 29 23 6 2632:2299 52
4. Handlová 29 15 14 2337:2285 44
5. Svit 29 13 16 2359:2291 42
6. Karlovka 29 13 16 2144:2387 42
7. B. Bystrica 29 11 18 2237:2433 40
8. Sp. N. Ves 29 10 19 2154:2436 39