Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Volejbalisti Ľubovne držia nádej na záchranu

V Nitre sa dvakrát predstavila Stará Ľubovňa, ktorá na svojho súpera pred víkendom strácala dve výhry.

Mimoriadne dôležité zápasy predposledného s posledným priniesli víkendové dni v extralige volejbalistov. V Nitre sa dvakrát predstavila Stará Ľubovňa, ktorá na svojho súpera pred víkendom strácala v tabuľke dve výhry.

NITRA/STARÁ ĽUBOVŇA. V prípade dvoch nitrianskych výhier by sa Stará Ľubovňa už len ťažko dostávala z poslednej priečky extraligovej súťaže, ktorá znamená priamy zostup.

Prvý zápas: Hladká záležitosť

Sobotňajší duel 6. kola nadstavby mali hostia prakticky – až na malé výnimky – v moci.

V prvom sete odskočili súperovi o pár bodov v jeho strede, ustrážili si koncovku za stavu 22:23 a ujali sa vedenia.

Podobný bol aj druhý set, len s tým rozdielom, že Ľubovňa bola ešte suverénnejšia a nepripustila svojho tabuľkového suseda k vážnejšej šanci na zvrat.

Tretí set už mali hostia plne vo svojej moci, viedli 7:2, domáci ešte vyrovnali, ale ďalšia šnúra VKM na 17:21 už predznamenala jasný zisk troch bodov.

Ján Senko, tréner Ľubovne, bol, pochopiteľne, spokojný: „Dnes sme predviedli veľmi bojovný a kolektívny výkon. Súpera sme zatlačili servom a potom sa nám dobre plnilo plán na sieti. Veľa sme aj v poli pochytali, z toho sme následne útočili a dávali body. Chlapcom gratulujem a dúfam, že s takýmto kolektívnym výkonom budú pokračovať ďalej.“

Dramatická nedeľa a tesná prehra

Aj nedeľňajší zápas (dohrávka 3. kola) sa začal priaznivo pre Ľubovňu.

Po dramatickom priebehu vyhrali hostia v koncovkách prvé dve dejstvá.

V treťom sa ale Nitra chytila slamky, po vcelku hladkom priebehu ho vyhrala a odvrátila tak hrozbu dvoch prehier 0:3.

Domáci síce dlho a pomerne výrazne viedli aj v štvrtom sete, ale Ľubovňa ho nezabalila. Postupne vyrovnala skóre a v koncovke viedla ešte 23:22. Záverečné výmeny však nevyšli a Nitra si vynútila tajbrejk.

Ten mal vyrovnaný úvod, potom však Ľubovňa odskočila na 6:10, bolo 8:12, 11:13 a zdalo sa, že si vybojuje aj druhú výhru.

Opak bol pravdou. Nitra v koncovke otočila už takmer stratený duel a východniarom ušla veľká záchranárska šanca pomedzi prsty.

Doma až 14. februára

Extraliga bude pokračovať počas víkendu 7. – 8. februára, Ľubovňa sa predstaví v Košiciach a vo Svidníku, najbližší domáci zápas odohrá až 14. februára s Nitrou.

Do konca nadstavbovej skupiny o 7. – 10. miesto ostáva ešte celkovo šesť kôl.