Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Deväťgólové strelecké hody florbalistiek

V oboch florbalových kluboch v Spišskej Novej Vsi sa bojovalo o majstrovské body.

Hladké víťazstvo. Kométa nadelila poslednému tímu deväť kúskov.Hladké víťazstvo. Kométa nadelila poslednému tímu deväť kúskov. (Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Ženy extraligy si doma vybojovali tri body víťazstvom nad Hurikánom Bratislava, dorastenci extraligy vyhrali dvojcifernými víťazstvami nad celkami Bratislavy a upevnili si prvenstvo B skupiny nadstavbovej časti o záchranu.

Výsledky:

Extraliga žien:

FBK Kométa Spišská Nová Ves - VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 9:2 (1:0, 7:0, 1:2), G: Hudáková Paula 3, Hudáková Krist. 2, Grossová Klára, Majkútová Jana, Marcinková Katka, Darvašiová.

Jozef Grega – tréner Kométy SNV: „S Hurikánom Bratislava sme chceli tri body, bolo to naše povinné víťazstvo. Hurikán je v tabuľke na poslednom mieste. Podarilo sa nám zvíťaziť, spokojnosť je na našej strane. V prvej tretine sme mali veľmi ležérnu streľbu i keď sme mali tlak, v druhej tretine sme to zvládli kombinačne a zlepšila sa aj streľba, dali sme sedem gólov a v tejto tretine sme rozhodli celý zápas. Tretia časť zápasu bola z našej strany zvoľnená, dievčatá poľavili v pohybe a dostali sme dva góly a tým sme ju prehrali. K tejto časti hry si máme čo vytknúť, aj keď výsledok je pre nás dobrý, tri body sú naše. V základnej časti nás čakajú dva zápasy s Tvrdošínom a s Nitrou doma, ktorá je na druhom mieste tabuľky. Ešte stále bojujeme o najlepšie umiestnenie v tabuľke, aby sme v play–off začínali doma. Rozhodnutie prinesú posledné dva zápasy.“

Nadstavbová časť B skupina juniorov o záchranu:

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – FbO Florpedo Bratislava 10:3 (3:0, 4:3, 3:0), Góly: Ondas 3, Kalafút 3, Lipčák 2, Pavlák, Kollár, Asist: Ondas 3, Kalafút 2, Lipčák 2, Melega 1.

FbC Young Arrows Spišská Nová Ves – VŠK Hurikán Bratislava 21:3 (10:0, 4:2, 7:1), Góly: Ondas 6, Kollár 4, Kalafút 4, Pavlák 4, Melega 2, Richnavský 1, Asist: Ondas 6, Melega 3, Kalafút 2, Pavlák 2, Kollár 2, Šmída 1.

Jozef Grega – tréner juniorov SNV: „Florpedo Bratislava je po našom družstve na druhom mieste v tabuľke o záchranu. Máme náskok štyroch bodov, potrebovali sme tento zápas vyhrať, u nich sme vyhrali rozdielom dvoch gólov bez mojej účasti. Chlapcom som vyčítal, že inkasovaných gólov bolo veľa. Po čase sme sa zlepšili, chlapci dostali limit obdržania štyroch gólov na zápas a streliť súperovi aspoň dvojciferné číslo, čo sa nám proti Florpedu podarilo, aj keď prvá i druhá tretina sa nemôže hodnotiť ako kvalitná. Chlapci môj limit streliť doma desať gólov už splnili v prvej tretine a zmenili sme ho na strelenie dvadsiatich gólov. V druhej tretine chlapci poľavili a po príhovore v šatni v tretej tretine zabrali a dvadsiatku splnili. Zápas sme bravúrne zvládli. Som spokojný.“