Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Juniorky sú podobne ako ženy na prvom mieste

Extraliga žien pokračuje druhou časťou, kde v skupine 1.-4. vyhrali Spišiačky nad UKF Nitra hladko 3:0.

Na čele tabuliek. Ženy a juniorky cez víkend dosiahli zhodné výsledky. Svoje súperky zdolali zhodne bez straty setu 3:0.(Zdroj: Jozef Petruška)

Juniorky si poradili doma s Hnúšťou v oboch zápasoch 3:0 a 3:0.

SP. NOVÁ VES. Kadetky rovnako nestratili v Prešove ani set a vyhrali 3:0 a 3:0. Mladšie žiačky - 4 vyhrali v Kežmarku dva zápasy a 1 prehrali.

Prvé juniorky

Začali sa zápasy druhej časti súťaže v skupine 1.-4. O líderský post zabojovali domáce hráčky pomerne suverénne, keď Nitrianky pohrozili iba v 1. sete.

V ňom dokonca hostky viedli 16:14, ale to bolo z ich strany všetko. Potom domáce volejbalistky prepli na vyšší stupeň, hlavne v presnosti a razancii útoku, čo prinieslo zaslúžené víťazstvo bez straty setu.

Výsledok, extraliga ženy: VK Spišská Nová Ves - Volley project UKF Nitra 3:0 (20, 14, 7)
Sp. Nová Ves: Smák 2, Povrazníková 13, Otaševič 13, Trach 10, Magerova 12, Jakábová 7, libero Jagodzinska (Zaťková 0, Nováková 1). Tréner: O. Spišák.

V 2. kole 2. časti extraligy žien hrajú ženy DOMA. V sobotu 7. 2. 2015 hostia Pezinok. Hrá sa o 18.00 h v ŠH.
Juniorky si víťazstvami upevnili prvé miesto v tabuľke, pričom tréner mal k dispozícii 11 dievčat, ktoré sa všetky dostali na ihrisko.

Výsledky, 1. liga, juniorky – 10. kolo: VK Spišská Nová Ves – VK Iskra Hnúšťa 3:0 (15, 18, 14) a 3:0 (9, 19, 6).

Zdenek Hauer, tréner junioriek VK SNV: „Bez nášho zraneného liberka, Peti Želonkovej, avšak so všetkými juniorkami nastúpili naše dievčatá do prvého kola odvetnej časti juniorskej súťaže. Podľa postavenia v tabuľke i hráčskych kádrov boli jasným favoritom a to potvrdili herne i výsledkovo v obidvoch zápasoch. Okrem malej drámy v druhom sete druhého zápasu to bola jednoznačná záležitosť. Škoda zranenia Emy Kubičárovej.“

Výsledky, kadetky – 11. kolo: VK Elba Prešov – VK Spišská Nová Ves 0:3 (-14, -22, -25) a 0:3 (-14, -15, 16).

Zdenek Hauer, tréner kadetiek VK SNV: „Naše kadetky odohrali v Prešove dva zápasy s rovnakým výsledkom, ale hodne rozdielnym priebehom i kvalitou hry. V prvom zápase, po hladko vyhratom prvom sete, prišla v druhom séria nevynútených chýb a len chyba súpera na servise a excelentná séria podaní Katrin da Cruz v koncovke setu nám zabezpečili víťazstvo. Jednoznačné víťazstvo, tentoraz plne zaslúžené. Zaujal výborný výkon Ivany Morihladkovej, spoľahlivá vo všetkých herných činnostiach, a séria 4 podaní, ako z kopiráku, Katrin da Cruz.“

Mladšie žiačky hrajú v štvorkovom volejbale svoju súťaž tiež turnajovým spôsobom. V Kežmarku sa hralo 4. kolo, kde bojovali medzi sebou 4 družstvá. Spišiačky z troch zápasov 2 vyhrali a jeden po boji prehrali, ale trénerka ich výkon jednoznačne chváli.

Výsledky, mladšie žiačky: VK SNV - VK Kežmarok 2:0. VK SNV - VK Košice 2:0. VK SNV - VK Poprad 1:2.

Eva Fabianová - trénerka mladších žiačok: „Štvorkové mladšie žiačky cestovali do Kežmarku na posledné zápasy v prvej časti súťaže. V tejto skupine sa vykryštalizovali najlepšie družstvá a potvrdili svoje postavenie. Našim dievčatám sa darilo a úspešné boli proti domácim hráčkam z Kežmarku aj proti hráčkam z Košíc. Vyrovnaný a celkom pohľadný volejbal dievčatá zahrali proti dievčatám z Popradu, kde sa rozhodovalo v treťom skrátenom sete. Aj keď sme tento zápas nedoviedli do úspešného konca, chcela by som dievčatá pochváliť za predvedený výkon. Verím, že dievčatá budú na sebe poctivo pracovať a budeme predvádzať stále lepšie a lepšie výkony v druhej časti súťaže a spoločne budeme mať radosť z hry.