Netradičné volejbalové série sa udiali na Spiši a v Snine

Duel Chemesu. Poradil si s Prievidzou.
Duel Chemesu. Poradil si s Prievidzou. (Autor: jope)
Sportnet|27. jan 2015 o 00:00

Chemesáci dokázali otočiť set z 11:20 na 23:20, mladé Sninčanky vyhrali dokonca 25:0.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/SNINA. Počas víkendu sa na volejbalovom poli udiali dve série, ktoré sa len tak často nepodarí zrealizovať.

V mužskom dianí je to obrat setu z 11:20 na 23:20 s následným víťazným koncom, v kategórii žiačok dokonca výhra v sete bez straty čo i len bodu...

Tajbrejk sa nekonal

Extraliga mužov mala na programe piate kolo, v nedeľu večer volejbalisti ŠK Chemes Spišská Nová Ves porazili na svojej palubovke Prievidzu 3:1.

Súper, ktorý je v „laufe“ viedol vo štvrtom sete 20:11 a všetko spelo k tajbrejku, no ten sa nekonal.

Chemesáci vývoj otočili vo svoj prospech dvanásťbodovou šnúrou...

„Čo sa samotného zápasu týka, oba tímy začali veľmi vlažne. Každý vyhral po jeden set a za stavu 1:1 sa začínalo odznova. Tretí set bol z našej strany veľmi dobrý, obsahoval všetko, čo by mala naša hra mať, zvládali sme aj ťažké lopty. Aj úvod štvrtého setu vyzeral dobre, ublokovali sme Pineruu, ale odhodlanosť smerujúca k víťazstvu sa veľmi rýchlo vytratila. Pri prvom technickom tajme sme prehrávali 3:8, postupne až 11:20, čo sme si spravili sami – niekto povie, že s nepochopiteľných príčin, ale ja opäť zopakujem, že z pochopiteľných. Opäť sme chceli hrať na seba, nie ako družstvo a to sa rýchlo vypomstilo. Súper sa už videl v tajbrejku, no ten sa nekonal,“ poznamenal Richard Vlkolinský.

Z 11:20 na 23:20...

A takýto obrat sa v mužskom vrcholovom volejbale len tak nevidí...

„Hrali sme zle, došlo k úplnému prestriedaniu. Dostali sme sa do silného postavenia na sieti, kde dominoval Peťo Kašper. Nielen blokmi, ale rozpumpoval celý tím. Samozrejme základom bola kvalitná 'plachta' Jana Leškaniča. Vytypovaných hráčov nachádzal servisom veľmi dobre, pokračoval aj po dvoch tajmoch. Nebol to servis iba taký hocijaký, mal svoju potrebnú mieru rizika i taktiky. Čo bolo dôležité, podával stále, obrana na sieti bola pevná, ak súper útočil, tak z ťažkých pozícií a veľakrát aj nepresne. Takže náš návrat ku kolektívnej hre i šťastie,“ dodal kouč chemesákov.

Sninských 25:0...

Nie je častým javom, aby sa výsledok setu vo volejbale skončil „kanárom“.

Tento unikátny kúsok sa podaril mladým volejbalistkám, žiačkam MVK Snina, ktoré porazili súperky z Vranova 3:0 (6, 0, 8).

Sninská zostava: Pavlíková, P. Nosálová, Bednárová, Šepeľová, Pindrochová, Kováčová (Leňková, Cenknerová, Mažeriková, Pavlisková, Starjaková). Tréner: Štefan Čus. Druhý set zvládla aj servisom Bianka Bodnárová...

Domov»Sportnet na východe»Netradičné volejbalové série sa udiali na Spiši a v Snine