J. Novák: Úspechom je už finále

Turnaj plný výbornej volejbalovej kvality. Slovenský pohár organizovaný po tretí raz v Spišskej Novej Vsi mal výbornú úroveň. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|3. feb 2015 o 00:00

Po rokoch 2009 a 2010 bola Spišská Nová Ves dejiskom finálovej časti Slovenského pohára vo volejbale žien a mužov.

SP. NOVÁ VES. Na začiatku januára bojovali v spišskonovoveskej športovej hale o pohárovú trofej basketbalistky, na konci januára sa tu zišla volejbalová slovenská špička.

Pozornosť upretá na ženy

Podujatie odštartovalo v poslednú januárovú sobotu semifinálovými stretnutiami. V ženskej kategórii Slávia EU Bratislava zdolala UKF Nitra 3:0.

U mužov Komárno porazilo Prievidzu po veľkom boji 3:2. Už tento dlhý súboj naznačil, že hlavne mužské zápasy budú nesmierne vyrovnané.

Najočakávanejší zápas soboty sa hral o 16. hodine a nastúpili v ňom domáce volejbalistky proti Pezinku. Po setoch 25:21, 25:21 a 25:11 oslavovali Spišiačky historický postup do finále Slovenského pohára.

Po ženách nastúpili volejbalisti Chemesu Spišská Nová Ves proti Prešovu. Diváci videli strhujúce predstavenie vysokej volejbalovej kvality.

Chemes prehral prvý set 20:25, aby potom vyhral dva sety po sebe 30:28 a 25:23. V napínavom štvrtom sete Prešovčania dokázali zvíťaziť 29:27 a vynútili si rozhodujúci piaty set, ktorý dotiahli do úspešného konca 15:13 a postúpili do nedeľňajšieho finále.

Šesťsto divákov si prišlo pozrieť ženské finále. Súboj dvoch najlepších tímov na Slovensku začali lepšie Novovešťanky.

V prvom sete sa dosť natrápili, ale vyhrali ho 25:21. Zaspali úvod druhého setu a diváci sa nestačili diviť, ako si Slávia Bratislava vybudovala obrovský náskok.

Celý set vyhrali Bratislavčanky neuveriteľným skóre 25:7 a položili základ svojho finálového úspechu. Domáce hráčky zaskočené týmto priebehom začali kaziť prihrávky, ich útoky boli nevýrazné, čo všetko dokonale využívali hráčky Slávie.

Tie vyhrali aj tretí set 25:21. Všetko sa mohlo zmeniť vo štvrtom sete, no Novovešťanky opäť hrali zakríknuto. Dokázali stiahnuť náskok Slávie, mali aj setbal, ale nakoniec Slávia štvrtý set vyhrala 27:25 a celý zápas 3:1 na sety.

„Už som povedal kolegovi Murkovi, že keď otvorím konzervu, vybehne volejbalista. Naozaj toho volejbalu bolo dosť. Teraz si trošku od neho oddýchneme. Nebolo ľahké zvládnuť takéto podujatia. Pracovalo tu 40 – 50 ľudí a to všetko zorganizovať a zladiť dalo dosť roboty,“ povedal po záverečnom vyhodnotení riaditeľ podujatia a prezident VK Spišská Nová Ves Jozef Novák.

A hneď sa zvrtla reč na „striebornú tému“.

„Historicky sme na tom lepšie neboli. Už samotné finále je úspech. Striebro je pre nás menšie sklamanie, lebo dievčatá mohli dať do toho viac srdca a mohlo to byť lepšie,“ skonštatoval šéf spišskonovoveského volejbalu.

Volejbalová paráda

Celý finálový turnaj Slovenského pohára mal vynikajúcu volejbalovú kvalitu a všetky stretnutia boli veľmi vyrovnané.

Príkladom toho bol finálový súboj Prešova s Komárnom. Prvý set vyhralo Komárno 25:22, aby druhý set získali pre seba Prešovčania 25:20.

V treťom sete opäť dominovalo Komárno 25:21. Prešovčania si víťazstvom vo štvrtom sete 25:22 vynútili tajbrejk.

Záver tajbrejku priniesol obrovskú nervydrásajúcu drámu, z ktorej napokon vyšlo víťazne Komárno a vyhralo 28:26.

„Už tradične sa cítime veľmi dobre. Organizátori boli fantastickí, hlavne vychádzali v ústrety športovcom. Opäť zorganizovali Slovenský pohár na výbornej úrovni. Mňa len teší, že k tomu sa pridružili výkony hráčov a hráčok. Bol to nadpriemerný slovenský volejbal. Všetci podávali výborné výkony. Šport robíme pre divákov a tí si to vychutnali do konca,“ pochválil organizáciu, priebeh a kvalitu finále Slovenského pohára prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda Spišskej Novej Vsi.

Domov»Sportnet na východe»J. Novák: Úspechom je už finále