Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Outsider ligy prekvapil dvomi výhrami

V Starej Ľubovni a jej okolí pokračovala amatérska Draganna volejbalová liga mix už 12. kolom.

V úvode februára pokračovala v Starej Ľubovni a jej okolí amatérska Draganna volejbalová liga mix už 12. kolom. Popri ňom nechýbali ani dve dohrávky z 11. kola, v ktorých sa darilo hostiteľom.

STARÁ ĽUBOVŇA. Predvedenými výkonmi prekvapila asi najviac posledná Elektro Alica, ktorá si v dvoch meraniach síl poradila doma s Raketou a na palubovke Kamienky.

O dramatické stretnutie sa postarali v dohrávke aj Žiaci s Kamienkou, o víťazovi musel rozhodnúť až piaty set.

Suverénne postavenie na čele tabuľky potvrdili policajti, na ktorých tentokrát žiaci nestačili.

V dueli tímov z pokojných vôd tabuľky na seba narazili Raketa s Memoriom. Hostitelia z Rakety v tomto súboji neponechali nič na náhodu a so svojím súperom si poradili pomerne hladko 3:0.

Úlohu papierového favorita potvrdili vo svojom zápase aj Gumkáči, ktorí dovolili Plavničanom zdramatizovať duel iba vydareným odohraním jedného setu.

K výraznejším zmenám v tabuľke ani po tomto kole nedošlo, keďže post lídra si naďalej udržuje OZP-IPA Polícia a na chvoste sa i napriek dvom víťazstvám naďalej nachádza Elektro Alica.

Dohrávky 11. kola

Elektro Alica – SL Raketa 3:1 (25:22, 12:25, 25:21, 25:16)

VKM Žiaci – TJ Mier Kamienka 3:2 (23:25, 25:14, 26:28, 27:25, 15:10)

Zápas mal bojovný charakter. V prvom a treťom sete nezvládli domáci hráči aj napriek tomu, že vyhrávali, koncovky. Druhy set celý dominovali a jasne vyhrali. Počas celého štvrtého setu zase vyhrávali, no opäť nepochopiteľne v koncovke poľavili a hostia mali aj mečbal, ktorý nakoniec domáci odvrátili a set dvoma dobrými blokmi vyhrali. Tajbrejk lepšie začali hostia a vyhrávali 3:0, ale strany sa už menili za stavu 8:6 pre domácich a konečne sa mladí volejbalisti poučili a dohrali koncovku kvalitnou hrou, pričom tak vrátili Kamienke prehru 2:3 z prvého zápasu.

Výsledky 12. kola

OZP-IPA Polícia – VKM Žiaci 3:1 (25:18, 25:19, 26:28, 26:24)

TJ Mier Kamienka – Elektro Alica 0:3 (20:25, 20:25, 19:25)

Kamienka nebola v plnej zostave, chýbal J. Karaš a súper sa chytil šance.

SL Raketa – Memorium 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

Zápas sa niesol v priateľskej atmosfére, po celom dni už nikto nemal síl na rozdávanie. Raketa bola rada, že v tomto súboji musela odohrať iba 3 sety, lebo body už potrebovala. Tento skalp je pre ňu zároveň motiváciou.

Gumkáči – VK Plavnica 3:1 (22:25, 25:17, 25:22, 25:16)

Kto menej pokazí, ten nakoniec zvíťazí - platilo v zápase medzi Gumkáčmi a Plavnicou. V prvom sete viedli domáci už 18:13, no svojimi zbytočnými chybami umožnili Plavničanom dorovnať. Tí si aj lepšie poradili s koncovkou setu a ujali sa vedenia. Druhý set bol jasne v réžii Gumkáčov. Najdramatickejší bol tretí set, v ktorom si Gumkáči udržiavali tesný náskok až do samotného konca a na svoje konto si pripísali druhý set. Vo štvrtom sete si už v pohode hrajúci Gumkáči vypracovali 13-bodový náskok, z ktorého Plavničania postupne ukrajovali, no napokon to aj tak nestačilo a nakoniec domácemu kolektívu podľahli 3:1. Najlepším hráčom na ihrisku bol veterán Jozef Senko z Plavnice, ktorý svojim výkonom zatienil všetkých aktérov.

Limelight liga nad 35 rokov

Dohrávka 9. kola: Rarex nábytok – Barvinok Kamienka 3:2 (13:25, 21:25, 26:24, 25:21, 19:17).

1. Kamienka 9 6 3 24:11 21
2. Draganna team SŠI 9 6 3 20:14 16
3. Rarex nábytok 9 5 4 16:17 13
4. OZP-IPA Polícia 9 1 8 6:24 4