Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Hamrák: Trošku bitky nezaškodí

V semifinále play–off 1. hokejovej ligy má Spišská Nová Ves za súpera Liptovský Mikuláš.

Veľká bitka. V závere prvého zápasu play–off dvetisíc divákov zaujala poriadna mastenica pred liptovskou bránou.(Zdroj: Jozef Petruška)

SP. NOVÁ VES. Na prvý súboj prišlo takmer dvetisíc divákov a tí odchádzali po výsledku 0:1 rozladení.

Diametrálne to bolo odlišné na druhý deň, keď Novovešťania nadelili Liptákom šesť gólov. Stav série je 1:1 na zápasy, hrá sa na tri víťazné.

Poriadna bitka

Prvá tretina pondelkového zápasu bola rekordná. V tretej minúte bola na pár sekúnd prerušená hra a potom sa hralo vkuse.

Až v 16. minúte bola hra znova prerušená. Bola to časovo najkratšia tretina za celú sezónu. Ak by nebolo poriadnej bitky tri sekundy pred koncom, tak by stretnutie skončilo presne o 19. hodine. Tri sekundy pred koncom vzplanuli emócie, a tak boli plné trestné lavice.

Medzi najaktívnejších vo vzájomnej potýčke patril Matej Hamrák.

„Bolo to tesne pred koncom. Možno to bola frustrácia z toho, že sme mali šance a nedali sme gól. Trošku bitky nezaškodí, celej sérii to len pomôže. Divákom sa musel hokej páčiť. Zachytali dobre brankári. V ďalších zápasoch sa ideme opäť zdravo pobiť,“ skonštatoval najväčší zurvalec v závere prvého zápasu útočník HK Spišská Nová Ves Matej Hamrák.

O päť gólov

V utorok Spišiaci vyrovnali stav série, keď po oveľa lepšom výkone porazili Liptákov presvedčivo 6:1. Semifinále pokračuje v piatok a sobotu na liptovskom ľade.

„Od prvej minúty bolo z našej strany veľké nasadenie a snaha streliť čím skôr gól. To všetko sa podarilo. Hnevá nás, že v pondelok sme nedali ani gól a v druhom zápase vyhrali o päť gólov. Verím, že všetci si v šatni zapamätali, ako sme hrali v utorok a prenesieme to do L. Mikuláša. Najradšej by sme boli, keby sme sa do Spišskej už v tejto sérii nevracali a posledný zápas vyhrali my,“ zdôraznil kapitán HK Spišská Nová Ves Ľubomír Vaic.

Vyhlásenie riaditeľa

Lavína kritiky smerovala po druhom play–off stretnutí k zásahu bezpečnostnej služby, ktorá zo štadióna vyviedla nedisciplinovaných domácich fanúšikov.

„Vážime si všetkých fanúšikov. V decembri sme mali veľké školenie SZĽH ohľadom bezpečnosti po prijatí nového zákona. Na našich play–off zápasoch je posilnená bezpečnostná služba. Napríklad v stretnutí s Prešovom boli všetci podgurážení fanúšikovia hostí vyvedení zo štadióna. Ešte viac a v súlade so zákonom bola posilnená bezpečnostná služba na zápase s L. Mikulášom. Po druhom zápase boli veľké ohlasy na zásah bezpečnostnej služby v domácom sektore fanúšikov. Vítame a chceme mať v hľadisku slušných fanúšikov. Nie takých, ktorí robia neporiadok. Tí sú okamžite vyvedení zo štadióna. Po základnej časti 1. ligy mi prišiel oficiálny e-mail o zrušení spišskonovoveského hokejového fanklubu. Momentálne žiadny fanklub u nás neexistuje. Berieme ich ako diváka a ďakujeme za povzbudzovanie, no zároveň vyžadujeme poriadok a disciplínu v hľadisku,“ uviedol vo svojom vyhlásení riaditeľ HK Sp. Nová Ves Miroslav Gavalier.

Vstup medzi seniorov nie je jednoduchý. Ako žijú košickí?

Veľa času a žiaden kolektív. To je prechod z aktívneho života do toho seniorského.