Spolumajiteľ dnes už bývalej firmy Hupro, ktorá stavala spadnutú halu štadióna v Starej Ľubovni, si myslí, že médiá narábali s menom spoločnosti tendenčne.
STARÁ ĽUBOVŇA. Ako sme informovali, firmu, ktorej spadla hala, už vlastní holding z Cypru.
Za ponukou montáže a predaja podobných typov hál je firma s novým názvom, ale s rovnakým spolumajiteľom.
Prípad zo Starej Ľubovne nechcel jej predstaviteľ veľmi komentovať.
„Vo veci prebehlo vyšetrovanie, nerád by som k tomu hovoril telefonicky viac,“ povedal nám Boris Jurga.
Dodal, že médiá o zrútení haly hovorili tendenčne, pričom akoby upínali pohľady iba na spoločnosť Hupro.
Dodávateľov na stavbe zimného štadióna bolo pritom omnoho viac.
Očakáva, že v celej veci bude mať konečné slovo súd.
Zodpovedného z firmy, ktorá už prakticky neexistuje, sme sa pýtali, či sa stihol spojiť s novým vedením radnice v Starej Ľubovni.
Tá podľa našich informácií predstaviteľov Hupro kontaktovala.
B. Jurga povedal, že zatiaľ nie. Nevedel s istotou povedať, či sa tak aj stane.
Aj v Kežmarku majú problém so štadiónom
Nielen Stará Ľubovňa, ale aj susedný Kežmarok sa borí s problémom zimného štadióna. Po skrachovanej deaflympiáde chce polozbúranú stavbu samospráva prebrať k životu.
Štadión v minulosti vo veľkom využívali aj mnohí korčuliari zo Staroľubovnianskeho okresu. Lákal ich tam najmä tímový hokej.
„Bola by škoda pre nefunkčný štadión odstrihnúť dlhoročnú tradíciu. Potom by sme sa k celému systému fungovania hokeja v meste veľmi ťažko vracali,“ povedal nám pred časom Miroslav Godla, rodák zo Starej Ľubovne a otec úspešného juniorského brankára Denisa z Kežmarku.
Zvažujú financovanie
Pokusy o rekonštrukciu zničeného štadióna už boli. Vždy to však zlyhalo na peniazoch.
Možnosti na financovanie zvažuje nové vedenie mesta.
„Z mestského rozpočtu, z financií Slovenského zväzu ľadového hokeja, z dotácie Vlády Slovenskej republiky alebo príchodu súkromného investora. S financovaním však súvisia dve otázky, a to ktorá možnosť je najvýhodnejšia pre mesto a ktorá je najvýhodnejšia pre obyvateľov, ktorí sa chcú venovať hokeju či korčuľovaniu. Musíme vedieť, na čo všetko chceme štadión využívať a potom sa pokúsiť o čo najlepšiu formu financovania,“ povedal Ján Ferenčák (Smer), primátor Kežmarku.
Niečo naznačil hokejový zväz
„Slovenský zväz ľadového hokeja uvažuje nad tým, že Kežmarok zaradí medzi slovenské mestá, ktoré dostanú finančnú podporu určenú na rekonštrukciu, alebo výstavbu zimného štadióna,“ uviedol pre Korzár manažér pre styk s médiami a verejnosťou zo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Tomáš Štulajter.
Mesto má momentálne pripravenú projektovú dokumentáciu pre dva varianty. Ako nás Ferenčák informoval, na lacnejší variant prestavby by potrebovali približne 900-tisíc eur. Drahší predstavuje dvojnásobok tejto sumy.
„Preferujeme komplexné riešenie, čiže variant s nákladmi približne 1,8 milióna eur,“ povedal primátor.
Povedať presný termín, kedy otvorí štadión svoje brány, je však zatiaľ ešte stále nemožné. Ferenčák priznal, že vie, že to nebude jednoduché.
„Keby to bolo také ľahké, neverím tomu, že by to predchádzajúce vedenie mesta nezrealizovalo. Budem venovať maximum svojej energie na to, aby sa nám to podarilo čo najskôr,“ uzavrel primátor.
jp, rin
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z celého spišského regiónu nájdete na Korzári Spiš