Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Definitíva po prehre s Košicami: Ľubovňu čaká baráž o extraligu

Volejbalisti Starej Ľubovne budú definitívne hrať baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Extraligoví volejbalisti Starej Ľubovne budú definitívne hrať baráž o udržanie sa v najvyššej súťaži. Potvrdila to domáca sobotňajšia prehra s Košicami v 10. kole nadstavbovej skupiny o 7. – 10. miesto. Podobne pochodil VKM aj vo včerajšom zápase 11. kola so Svidníkom, keď opäť nezískal ani set.

STARÁ ĽUBOVŇA. V sobotňajšom zápase ešte hrala Ľubovňa o teoretickú šancu vyhnúť sa baráži o extraligu, ktorú budú hrať celky z 9. a 10. miesta.

Po prehre 0:3 s Košicami je však jasné, že sa VKM súboju o udržanie najvyššej súťaže nevyhne.

Bez blokára Matušovského

Domáci v pozmenenej zostave (chýbal zranený blokár Tibor Matušovský) nezačali dobre, Košičania získali drobný náskok najmä zásluhou smečiara Savia.

Domáci sa však nevzdali, na sieti sa postupne prebúdzal bodujúci Peter Malachovský, začali fungovať aj bloky, ktoré znepríjemňovali život dovtedy suverénnemu Saviovi.

Práve tu plnil svoju úlohu Marek Kseňák, ktorá zaskočil v základe za Matušovského.

Náskok Košíc bol však stále minimálne dvojbodový, domáci chybovali najmä na prihrávke. Košičanom sa v súboji pod sieťou zranil blokár Tomáš Gurňák, jeho náhradník, hrajúci tréner Radovan Škvarek však vniesol do hry nový vietor.

Po spornej, zrejme tečovanej lopte, ktorú však Košičania nepriznali, sa skončil prvý set 25:23 v ich prospech.

Druhý set začali domáci dobre, viedli 3:0. Zaujímavosťou druhého setu boli vydarené útoky stredom siete na oboch stranách, na košickej cez Kríža a Škvareka, na domácej Dávida Fecka.

Košice získali aj vďaka chybám Ľubovne druhý set v pomere 25:22.

Dva sety vyrovnané, tretí jasný

Zatiaľ čo prvé dva sety boli pomerne vyrovnané, nádej na úspešný výsledok pre domácich zhasla v sete treťom.

Košičania si vypracovali výrazný náskok, dostali sa do hernej pohody, vychádzalo im takmer všetko. Domáci nedokázali nájsť účinnú zbraň. Chvíľkové prebudenia po úspešných podaniach i útokoch takmer s pravidelnosťou striedali chyby na podaní i v poli. Košice tak hladko získali tretí set aj zápas.

Zvláštnosťou týchto zápasov bola skutočnosť, že VKM Stará Ľubovňa nedokázal poraziť Košičanov ani v jednom zo štyroch stretnutí v skupine o 7. - 10. miesto i veľa Košičanov, ktorí obliekali dres Starej Ľubovne - Vokal, Škvarek, Németh, Haky, Kasperkevič i asistent trénera Barlík.

„Celý zápas bol darom pre Košice. V prvých dvoch setoch sme chybovali v útoku, tretí set chlapci predviedli hru, ktorou sa nemôžeme prezentovať v extraligových súbojoch,“ hneval sa tréner Starej Ľubovne Ján Senko.
Radovan Škvarek, tréner Košíc, bol spokojný: „To, čo sme si pred zápasom povedali, sme v prvých dvoch setoch splnili s drobnými problémami, postupne sme zlepšili podanie, chytili sme sa na blokoch a v treťom sete sme predviedli hru, ktorou sa chceme prezentovať aj ďalších zápasoch.“

So Svidníkom vyrovnane, ale bez setu

Nedeľňajší duel so Svidníkom bol pre domácich pokračovaním frustrujúcej série bez zisku setu, hoci priebeh jednotlivých dejstiev bol vyrovnaný.

Po prvom prehratom sete tréner Senko zmenil zostavu, namiesto Kuchařa a Kseňáka poslal do hry Laceka a Folvarčíka, ale ani to tímu nepomohlo k zisku setu.

Ešte v koncovke tretieho setu si mohli domáci vynútiť predĺženie zápasu, dotiahli sa na 23:23, ale na viac sa už nezmohli.

Záverečné vystúpenie v nadstavbe čaká VKM doma v sobotu 28. februára, keď o 18.00 privíta Nitru.