Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Líder z Polície potvrdil prevahu

V Starej Ľubovni a jej okolí pokračovala amatérska Draganna volejbalová liga mix už 14. kolom.

Nechýbala ani jedna dohrávka z 13. kola, v ktorej sa darilo papierovému favoritovi.

STARÁ ĽUBOVŇA. Líder z Polície odohral obidva duely s víťazným koncom až v piatich setoch, pričom aj jeho súperi z Atomu a Elektro Alice predviedli veľmi statočné výkony.

Suverénnym spôsobom si na domácej palubovke počínali atomisti, ktorí nešetrili Elektro Alicu a po hladkom víťazstve sa mohli tešiť z dosiahnutého skalpu.

V stretnutí tímov z druhej polovice tabuľky sa darilo Plavnici, ktorá porazila stále sa trápiacu Kamienku na jej pôde.

V dueli kolektívov z prvého kvarteta tabuľky cennú výhru dosiahli Gumkáči, ktorí v napínavej zápletke a tajbrejku napokon zdolali Raketu na jej palubovke.

Výsledky 14. kola

VK Atom – Elektro Alica 3:0 (25:20, 25:17, 25:16)

Stretnutie sa nieslo v pokojnom, ale bojovnom duchu bez zbytočných emócii a v rámci fair play.

Atomisti nastúpili v oklieštenej zostave (Stašák, Keda, Žihala, Guzzi, Solárová, Štupáková). Na ihrisku chýbali Renáta Penazzi, Ján Hennel i Dávid Zima s Petrom Soboličom.

Paradoxne, menej hráčov prinieslo do domáceho mužstva viacej pokoja. Ján Hennel sa ujal trénerského kormidla, čo tiež výrazným spôsobom pozitívne vplývalo na hráčov na ihrisku.

Celý zápas sa od začiatku vyvíjal v prospech hostiteľov a prakticky od začiatku do konca mali hru pod kontrolou. V každom sete si pritom vytvorili výrazný náskok, ktorý síce v priebehu setu dokázal súper korigovať, ale iba istú časť hry. Koncovky opäť patrili atomistom, ktorí si pripísali pohodlné 3 trojbodové víťazstvo.

Kľúčom k ich výhre bolo slabšie podanie súpera, čo im umožnilo dobre si pripraviť útok a presadiť sa na sieti.

SL Raketa – Gumkáči 2:3 (28:26, 20:25, 26:28, 25:20, 14:16)

Po dvaapolhodinovom boji sa nakoniec tešili hostia z dvoch bodov. Rakete sa po uzdravení síce vrátila nahrávačka, ktorá sa pomaly dostáva do formy, ale celkovo tímu chýba pohoda. Raketa dokázala v prvom sete za nepriaznivého stavu 19:24 otočiť na 28:26, ale ani to nepomohlo. V tajbrejku sa jej tohto roku akosi nedarí.

OZP-IPA Polícia – Memorium 3:2 (16:25, 25:18, 22:25, 25:23, 17:15)

TJ Mier Kamienka – VK Plavnica 1:3 (18:25, 25:17, 26:28, 16:25)

VKM Žiaci – voľno

Dohrávka 13. kola: Elektro Alica – OZP-IPA Polícia 2:3 (20:25, 23:25, 25:20, 25:17, 12:15)

Limelight liga nad 35 rokov

11. kolo: Rarex nábytok – OZP-IPA Polícia - nehralo sa, Draganna team SŠI – Barvinok Kamienka 0:3 (18:25, 21:25, 23:25)

1. Kamienka 11 8 3 30:11 27
2. Rarex nábytok 10 6 4 19:18 16
3. Draganna team 11 6 5 21:20 16
4. OZP-IPA Polícia 10 1 9 6:27 4