Shihan na karate Zvolen Cupe

Vo Zvolene sa za účasti kubov zo Srbska, Rumunska, Česka a Slovenska konal Karate Zvolen Cup 2015.

Medailistky. Zľava: Barbora Glatzová a Ema Zacharová.(Zdroj: jgz)

V nedeľu 8. februára sa v športovej hale ZŠ Tepličky vo Zvolene za účasti kubov zo Srbska, Rumunska, Česka a Slovenska konal už 25. ročník Karate Zvolen Cup 2015.

POPRAD. Súčasťou turnaja boli Otvorené majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate mužov a žien a druhé kolo Stredoslovenského pohára mládeže pre rok 2015.

Štyristopäťdesiat štartujúcich z bezmála päťdesiatich klubov predviedlo na piatich zápasiskách mnoho pútavých súbojov.

Karate klub Shihan Poprad si do Zvolena prišiel vylepšiť postavenie v pohári klubov, kde po prvom kole v Žiari nad Hronom sa usadili na štvrtom mieste.

O prvé body pre Popradčanov sa zaslúžil Hugo Hyben, keď v kategórii súborného cvičenia kata medzi mladšími žiakmi vybojoval bronzovú medailu. Simone Bednarčíkovej, Michaele Kromkovej medzi mladšími žiačkami a Samuelovi Bednarčíkovi medzi mladšími dorastencami sa z eliminačných bojov nepodarilo postúpiť.

V športovom zápase kumite sa ako prvý predstavil v kategórii 6 až 7-ročných chlapcov do 24 kg Jozef Langa a za druhé miesto pripísal pre shihanistov ďalšie body. Bruno Bezák, rovnako ako debutant Matúš Duda, skončili medzi mladšími žiakmi do 30 kg v druhom kole eliminačných bojov.

V kategórii mladších žiačok do 30 kg Barbora Glatzová vybojovala striebro a Ema Zacharová bronz. Veronika Jalowiczorová sa v tejto kategórii dostala do repasážnych bojov o bronz, ale svoj zápas nakoniec prehrala a skončila hneď za medailovými priečkami. Filip Chudík medzi mladšími žiakmi nad 30 kg vypadol v eliminácii.

Adam Chudík a Marko Jalowiczor v kategórii mladších žiakov do 35 kg získali bronzové medaily. Marek Tomajka v tejto kategórii skončil v druhom kole. Kristína Tapferová sa medzi staršími žiačkami nad 40 kg síce dostala do repasážnych zápasov o bronz, ale svoj zápas nakoniec prehrala a ostala bez medaily.

Medzi mladšími dorastencami do 40 kg Igor Hauser vybojoval bronz a ďalšie body do pohára klubov. V kategórii do 50 kg Tomáš Gajan skončil v druhom kole a Samuel Bednarčík v prvom.

Medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg Monika Pekarčíková a Petra Píchová skončili rovnako bronzové. Ondrejovi Zbellovi sa medzi kadetmi do 63 kg z eliminačných bojov nepodarilo postúpiť.

Nakoniec prišli na rad seniorské kategórie. Dana Lešová medzi ženami do 50 kg skončila bronzová, rovnako tak Lukáš Malecký medzi mužmi do 75 kg. Filip Glatz v kategórii mužov do 84 kg vybojoval striebro.

Štyri strieborné a osem bronzových posunulo Karate klub Shihan v pohári klubov priebežne na piatu priečku.

Štefanovi Zamkovskému zobrali milovanú chatu komunisti

Zanechal nezmazateľnú stopu v Tatrách.

Za kšefty s drogami im hrozilo 15 rokov, dostali podmienky

Obhajca poukázal na dekriminalizáciu marihuany v Európskej únii.

Jaro Baláž behom zdolal cukrovku i cholesterol

Bývalý cyklista dokazuje, že začať sa dá vždy.

Štefan Margita schudol, aby neprišiel o zaujímavé roly

Rodáka z Košíc na sladký krémeš už nenahovoríte.

ŠPORT

Sagan skončil v záverečnej etape na Tour Down Under tretí a vyhral bodovaciu súťaž

V etape triumfoval André Greipel, celkovým víťazom sa stal Daryl Impey.