Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Pohár predsedu SOFZ pre TJ FC Kluknava

Tradičný turnaj O pohár predsedu Spišského oblastného zväzu bol ohrozený.

Víťaz štrnásteho ročníka. Celým turnajom prešla TJ FC Kluknava bez väčšieho zaváhania a zaslúžene zvíťazila.(Zdroj: Jozef Petruška)

Štrnásty ročník mal výbornú úroveň.

SP. NOVÁ VES.

Jediným prijateľným termínom v nabitom programe športovej haly bola sobota 21. februára 2015.

Kvalitný ročník

Na 14. ročník sa prihlásilo desať mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín.

Futbalový maratón odštartoval ráno o pol ôsmej a finále bolo na programe o 15. hodine.

V skupine A sa najviac darilo futbalistom Veľkého Folkmara B, z druhého miesta postupoval SŠM Bystrany.

Na ďalších priečkach skončili Letanovce, Spišský Hrušov a Richnava. Skupinu B bez straty bodu a len s jedným inkasovaným gólom s prehľadom vyhrala Kluknava pred druhým Spartakom Bystrany.

Nasledovali Odorín, Jamník a Mníšek nad Hnilcom.

Kuriózna situácia na stala v súboji o konečné tretie miesto. Proti sebe nastúpili dva kluby z jednej obce.

Úspešnejší bol nakoniec SŠM Bystrany, ktorý porazil Spartak Bystrany 3:1.

Vo veľkom finále proti sebe nastúpili Kluknava a Veľký Folkmar B. Aj vo finále Kluknavčania potvrdili, že na tomto turnaji majú najlepšiu obranu.

Neinkasovali ani gól a súperovi nastrieľali tri. Víťazom 14. ročníka sa tak stali Kluknavčania.

„Prvou podmienkou bolo, aby sme mali osemhodinový priestor v športovej hale, za čo patrí vedúcemu veľké poďakovanie. Sme mesto prešpikované športom a turnaj SOFZ to len potvrdil. Mužstvá šiestej a siedmej ligy úrovňou a dramatickosťou štrnásty ročník posunuli medzi tie najlepšie. Zvíťaziť môže len jeden a vo finále vyhral disciplinovanejší tím,“ povedal po turnaji predseda SOFZ Jaroslav Švarc.

Predsedové trofeje. Nový predseda TJ FC Kluknava Ján Rychnavský (vľavo) prevzal putovný pohár predsedu SOFZ Jaroslava Švarca (uprostred) a kapitán mužstva Lukáš Zahuranec trofej za prvenstvo. Foto: jope