Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Domáce prostredie nebolo basketbalových juniorov zo Spiša výhodou

Očakával sa súboj juniorov BK 04 AC LB Spišská Nová Ves so Žilinou a Považskou Bystricou.

Po výhre seniorov extraligy nad Banskou Bystricou očakával sa súboj juniorov BK 04 AC LB Spišská Nová Ves so Žilinou a Považskou Bystricou.

SP. NOVÁ VES. Boli to pre domácich juniorov veľmi ťažkí súperi.

Zranení hráči Kamenický a Košala kolektívu juniorov veľmi chýbajú a prejavuje sa to aj na výsledkoch.

Starší žiaci neboli úspešní v Bystrici a v Prievidzi.

Výsledky:

DL Juniori: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Victoria Žilina 59:75 (30:37), Smik 13, Bigoš 12, Pánis 11, Petrek 8, Leško 5, Markulík 5, Susa 4, Muránsky 1.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – IMC Považská Bystrica 79:87 (39:55), Markulík 24, Petrek 13, Smik 12, Bigoš 9, Fulka 8, Muránsky 6, Leško 3, Pánis 2, Susa 2.

Ján Pirník – tréner SNV: „Čakali sme ťažký zápas s Victoriou Žilina. Taký aj bol. Prvý polčas sme prehrali o sedem bodov, na zápas sme nastúpili ustráchane nielen v útoku, ale aj v obrane. Po prestávke sme sa trošku prebrali, tretiu štvrtinu sme vyhrali a do štvrtej štvrtiny sme nastupovali za nerozhodného stavu a stalo sa nám to, čo sa nám stáva aj v iných majstrovských zápasoch. V poslednej štvrtine nastane úsek, kedy nie sme schopní skórovať a súper nám bodovo uniká. Nemáme lídra, ktorý by nás potiahol. Na tom padá náš dobrý výsledok. S chlapcami som spokojný, bojovali a robili čo sa dalo, ale chýbajú nám body, ktoré nám unikajú a rozhodujú o celom výsledku. Veľmi dobre sme vedeli o tom, že v kolektíve majú hráča, ktorý dokáže vyhrať zápas aj na juniorskej úrovni. V prvom polčase sme ho nedokázali ubrániť, v prvom polčase nám dal dvadsaťjeden bodov. Okrem toho pätnásť bodov urobil pre družstvo a svojich spoluhráčov. Polčas sme prehrali o šestnásť bodov. V druhom polčase sme sa zobudili, začali sme tohto hráča brániť a za druhý polčas dal len deväť bodov. Zlepšili sme obranu, zlepšila sa aj naša hra, začali sme bojovať a hlavne viac chcieť. Ak by sme hrali prvý polčas tak ako druhý polčas, tak by bol iný aj celkový výsledok. Ale na keby sa basketbal nehrá.“

ŽL Starší žiaci – tréner Maroš Spišský:

ŠKP Banská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 104:49 (52:24), Kozel 20, Fibiš 9,Cvengroš 8, Choma 4, Rakai 3, M.Varga 3, O. Varga 2.

Baník Cígeľ Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:72 (46:39), Kozel 31, Rakai 14, Cvengroš 12, Farga 2, Choma 2, Gasior 2, O.Varga 1.