Popradčania prehrali so Zvolenom, rozhodli nájazdy

(Autor: SITA/Radoslav Maťaš)
Sportnet|6. mar 2015 o 18:51

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v piatkovom treťom štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy na ľade nad HK Poprad 3:2 po samostatných nájazdoch a v sérii na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:1.

POPRAD. Postupový semifinálový mečbal si môžu vybojovať v sobotu. O výhre rozhodol v prvom rozstrele tohtoročnej vyraďovacej časti Michal Chovan.

Zvolen vyhral v Poprade prvýkrát v tejto sezóne, blízko k úspechom bol už vo dvoch stretnutiach základnej časti, ktoré sa rozhodli až v nadstavenom čase.

Priebeh stretnutia

Domáci Popradčania začali ideálne, v 8. min po chybnej rozohrávke hostí sa ocitol medzi kruhmi osamotený Kroták a poslal kamzíkov do vedenia.

O desať minút neskôr sa Popradčania radovali opäť, Takáč našiel krížnou prihrávkou popred bránku Grígera, ktorý už nemal problém poslať puk do siete.

Poprad hral aktívnejšie, ale v druhej tretine pridali aj Zvolenčania a rýchlo vyrovnali. V 25. min znížil Brabenec a v ďalšej minúte sa pred bránkou najlepšie zorientoval Bortňák a jeho dobiedzanie pred Kostúrom sa skončilo vyrovnaním.

Vedenie na domácu stranu mohol strhnúť Ľuboš Bartečko, ale osamotený pred Barošom neuspel. V 34. min nepremenil Samuel Takáč trestné strieľanie.

Popradčania sa naďalej snažili, ale Baroš bol pre nich veľkou prekážkou. Aktivitou hýril najmä kapitán Arne Kroták.

O osude zápasu napokon rozhodli až samostatné nájazdy. Hneď v prvej sérii sa presadil Michal Chovan a keďže domáci Arne Kroták, Matúš Paločko a Dávid Gríger nedali, vybojoval pre svoj tím druhý štvrťfinálový bod.

Povedali po zápase

Milan Jančuška, tréner Popradu: "Ťažko sa hodnotí takto zbabraný zápas. Nešťastná druhá tretina, v ktorej sme pykali za hrubé individuálne chyby. Góly otriasli celým mužstvom. Hrali sme množstvo presilových hier, šance sme mali, ale góly sme nedali. Nájazd Bartečka v predĺžení sa musí premieňať. Samostatné nájazdy, to je momentálna dispozícia určených hráčov. Musíme dať hlavy hore, popasovať sa so situáciou. Zajtra nás čaká nový zápas."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Zohrali sme výborný zápas. Prvú tretinu sme boli pod tlakom i vplyvom častých vylúčení. V druhej tretine sme nastúpili ako nový tím, rýchlymi gólmi sme vyrovnali. Záver a predĺženie bolo vyrovnané, na samom konci a v nájazdoch nás podržal Baroš. Celý tím musím pochváliť."

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále - tretí zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)

HK Poprad - HKM Zvolen 2:3 po sam. nájazdoch (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0, 0:1) - stav série: 1:2

Góly: 8. Kroták, 18. Gríger (S. Takáč, Kasík) - 25. Brabenec (Puliš), 26. Bortňák (Podkonický), rozhodujúci sam. nájazd Michal Chovan

Vylúčení: 8:11 na 2 min, navyše: 36. R. Rapáč (Poprad) na 10 min za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jura - Gajan, Smrek, 3098 divákov

Zostavy:

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina - Bartečko, Paukovček, T. Sýkora - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Matis, Štals, Gríger

Zvolen: Baroš - Juraško, Bagin, M. Sloboda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Pokovič, Popela - Puliš, Brabenec, I. Jaroš - Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, Podkonický - Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

Foto k článku: SITA/Radoslav Maťaš