AKTUALIZOVANÉ 19:53

Poprad vyhral nad Zvolenom, vyrovnal štvrťfinálovú sériu

Kamzíci vyrovnali stav série na 2:2, keď v sobotu zdolali svojho súpera 3:1.

(Zdroj: Ilustračné - SITA/Radoslav Maťaš)

Hokejisti HK Poprad vyrovnali stav štvrťfinálovej série Slovnaft play-off Tipsport extraligy s HKM Zvolen na 2:2, keď v sobotu zdolali svojho súpera 3:1.

POPRAD. Minimálne ešte raz sa séria vráti pod Tatry. Piaty zápas je na programe v pondelok 9. marca vo Zvolene, šiesty o dva dni neskôr v Poprade.

Priebeh stretnutia

Poprad začal aj druhý domáci zápas náporom a už po minúte hry mal gól na hokejke Matúš Paločko. Domáci hýrili pohybom, hrali nátlakovo a vytvárali si aj ďalšie šance, Baroš vo zvolenskej bránke bol však pozorný.

Hosťujúci Zvolen sa dostal k slovu až v presilovke pri vylúčení Paločka, prvá tretina však bola bezgólová.

V druhej dvadsaťminútovke sa zaplnené tribúny dočkali aj gólov.

Ako prví sa presadili Popradčania, keď sa presadil Boltun 1:0. Poprad však dlho vo vedení neostal. To ako sa využívajú presilovky domácim ukázal Zvolen a v 28. min vyrovnal na 1:1 presnou strelou k tyčke Radovan Puliš.

Poprad sa ešte pred druhou sirénou opäť dostal do vedenia, keď po Hvilovej prihrávke vymietol pravý horný roh Barošovej bránky Rapáč.

V tretej tretine sa očakával tlak Zvolena, ale Poprad stále forsíroval útočný hokej a nedovoľoval súperovi usadiť sa v jeho pásme.

Zvolenskí hráči sa navyše viac krát nechali vylúčiť a súperovi sami ponúkli šancu rozhodnúť. V 52. min sa puk z Krotákovej hokejky odrazil za prekvapeného Baroša a bolo rozhodnuté 3:1.

Záver ešte okorenila hromadná bitka, no na stave sa už nič nemenilo.

Poprad vyrovnal stav série na 2:2.

Hlasy trénerov

Vladimír Turan, asistent trénera Popradu: "Po predošlej prehre to bolo najmä v hlavách a o psychike. Hru sme oživili zmenami v zostave. Hrali sme nátlakovo, puk sme mali pod kontrolou, aj keď naše akcie boli sem-tam kostrbaté. Séria začína odznova, rozhodujú maličkosti."

Josef Turek, tréner Zvolena: "Poprad nás už od začiatku zatlačil. Gólom sme sa dostali späť do hry, ale zbytočné vylúčenia eliminovali nás tlak. Hru sme stiahli na tri päťky, ale Poprad bol i tak o niečo dynamickejší. Musíme sa teraz dať do poriadku najmä zdravotne."

Hokej - Slovnaft play-off Tipsport extraligy - štvrťfinále

štvrtý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) - sobota:

HK Poprad - HKM Zvolen 3:1 (0:0, 2:1, 1:0) - stav série: 2:2

Góly: 23. Boltun (Kasík, Hvila), 36. R. Rapáč (Hvila, Boltun), 52. Kroták (Kasík, Fabian) - 28. Puliš (Brabenec)

Vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše: 51. Brabenec (Zvolen) na 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Mllner - Junek, Šefčík, 2693 divákov

Zostavy:

Poprad: Kostúr - Kurali, R. Suchý, Makovský, Fabian, D. Brejčák, Kasík, Dinda, Malina - Bartečko, Paukovček, Gríger - Kroták, S. Takáč, Paločko - R. Rapáč, Boltun, Hvila - Matis, Štals, T. Sýkora

Zvolen: Baroš - Juraško, Bagin, M. Sloboda, Hraško, F. Fekiač, Pichnarčík, Pokovič, Popela - Puliš, Brabenec, I. Jaroš - Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek - Škvaridlo, Bortňák, Podkonický - Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga