Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Popradčanom zvlhol v Banskej Bystrici pušný prach

Futsalisti FC K_CORP Poprad si na 16. kolo Open ligy do Banskej Bystrice zabudli pribaliť strelecké halovky.

Bez gólu. Popradčania v Banskej Bystrici neskórovali.(Zdroj: ppr)

Stalo sa to premiérovo, no žiaľ v najnevhodnejšej chvíli. Definitívne tak prišli o šancu obsadiť druhú priečku v tabuľke.

POPRAD. Úvod duelu patril domácim. V 5. minúte vypálil z diaľky Polák a nachytal Alexu na hruškách. Presný zásah Banskobystričanom uškodil. Medvede prevzali iniciatívu, umne režírovali hru, ale zahadzovali šance. Azda najvážnejšiu spálil Brož, keď po peknej kombinácii s Barabasom mieril pánubohu do okien.

„Po nevydarenom vystúpení proti Púchovu, kde súper diktoval tempo hry, sme tentoraz túto úlohu zvládli lepšie my. Ani skorý gól zápas neovplyvnil,“ hodnotil momenty prvého polčasu tréner Podtatrancov Tomáš Sabo.
Dôvod na optimizmus mal. Výsledok 1:0 veštil po zmene strán zaujímavé divadlo.

Keď gól nepadne do rána

Ibaže strelecká nemohúcnosť vzala Popradu nádej bodovať. Vrcholom bola situácia, keď agilný Hazrolli nastrelil na bránkovej čiare domácich stojaceho Badzíka. Namiesto remízy v 29. minúte bystrický hlásateľ oznamoval - 2:0. Z brejku sa presadil Vajda.

Aj posledný klinec do rakvy hostí zaklincoval bleskový protiútok. Na jeho konci stál úspešný exekútor Čief.

Zvyšných šesť minút šlo o obohranú pesničku. Gól by totiž Popradčania nestrelili do rána.

„Ťažko sa mi hovorí po takomto výsledku. Ten totiž neodzrkadľuje dianie na ihrisku. Domáci nás prevýšili akurát v zakončení. Chlapcom nemám čo vyčítať, maximálne to, že nepremenili žiadnu šancu. Vo futsale také niečo zažijete málokedy,“ zvestoval nám smutným, no pokojným hlasom Sabo.

Rozlúčiť sa výhrou

Posledný zápas sezóny zohrajú medvede pred vlastnými fanúšikmi v piatok 13. marca o 20.00 hod. Sprievodný program v popradskej Aréne, plný najrôznejších prekvapení, však organizátori chystajú už o hodinu skôr.

Na derniéru pozýva i lodivod Tomáš Sabo: „Celý týždeň budeme hráčov pripravovať tak, aby úvodný ročník v druhej lige zavŕšili úspešne. Víťazstvom. A verím, že týmto víťazstvom dáme zabudnúť na všetky prehry či negatíva, ktoré sa v tejto sezóne vyskytli.“

Doplníme, že práve tri body zabezpečia mužstvu spod Tatier istý bronzový stupienok. Podtatranci by nimi zároveň splnili stanovený cieľ skončiť do tretieho až štvrtého miesta.

MIBA B. BYSTRICA - FC K_CORP POPRAD 3:0 (1:0)

Góly: Polák, Vajda, Čief. ŽK: Čief - A. Tropp. Divákov: 100.

Pustí mesto Košice ďalšie pozemky na parkovisko?

Investor chce v parkovacom dome podlažie navyše.