Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Kométa je v semifinále

Postup Kométy Spišská Nová Ves vo florbalovej extralige žien je príjemné prekvapenie.

Dve prehry. Na pôde Tvrdošína v semifinálových bojoch Spišiačky nestačili na domáce hráčky.Dve prehry. Na pôde Tvrdošína v semifinálových bojoch Spišiačky nestačili na domáce hráčky. (Zdroj: Jozef Petruška)

Postup Kométy Spišská Nová Ves vo florbalovej extralige žien je príjemné prekvapenie a veľký úspech. Do Tvrdošína cestovala Kométa s cieľom uhrať v dvoch zápasoch semifinále aspoň jeden.

SP. NOVÁ VES. Cieľ sa nepodaril a po dvoch zápasoch dievčatá prehrávajú na zápasy 2:0. Pred sebou má Kométa dva zápasy doma, hrá sa na tri víťazné zápasy.

V prípade, ak by Kométa vyhrala prvý zápas doma, potom má šancu predĺžiť sériu a pokúsiť sa o vyrovnanie stavu.

Tvrdošín je minuloročný majster Slovenska, preto sa bude snažiť postúpiť do finále po prvom zápase v Spišskej Novej Vsi. Pokračovanie semifinále bude v sobotu 14. marca 2015 v Spišskej Novej Vsi.

Výsledky:

Extraliga Ženy: play–off – na tri víťazné zápasy:

Prvé semifinále:

FBK Tvrdošín – Kométa Spišská Nová Ves 9:4 (3:2, 4:0, 2:2), K. Hudáková 3, P. Hudáková

Jozef Grega – tréner SNV: „Do zápasu sme vstupovali s malou dušičkou, súper chce obhájiť minuloročný titul a prvé miesto po základnej časti v tejto sezóne. My môžeme iba pre– kvapiť. Bohužiaľ, druhá tretina nám absolútne nevyšla, keď po piatich minútach hry Tvrdošín zvýšil svoj jednogólový náskok o ďalšie štyri góly, čo sme si zapríčinili chybným striedaním po prvej minúte druhej tretiny, keď strelil súper dva rýchle góly a mohol hrať pokojne svoju hru. Druhá tretina rozhodla o osude stretnutia.“

Druhé semifinále:

„Prvé semifinále nás stálo dosť síl, chceli sme skúsiť vyrovnať sériu podobnou hrou ako deň predtým, bohužiaľ, Tvrdošín strelil v prvej minúte zápasu úvodný gól od polovice ihriska a museli sme doťahovať. Podarilo sa nám z rýchlych protiútokov streliť dva góly, a tak sme po prvej tretine išli do šatne s jednogólovým vedením. V úvode druhej tretiny súper vyrovnal, neskôr zvýšil na 3:2, čo sme ešte vyrovnali, no pred koncom tretiny začali chýbať sily z predošlého dňa a dostali sme štvrtý gól. Do tretej tretiny sme vstupovali s jednogólovým mankom, čo sme mohli hneď v úvode tretej tretiny zmazať, bohužiaľ, nevyužili sme tutovky a po hrubej chybe Tvrdošín strelil piaty a identickým spôsobom o pár minút šiesty gól. Na záver súper, opäť po individuálnej chybe, strelil siedmy gól. Zohrali sme doposiaľ najlepšie stretnutia proti Tvrdošínu, ktorý nás stále deklasoval dvojcifernými výsledkami, bohužiaľ, v útočnej fáze sme boli málo efektívni, a tak je stav série 2:0 v prospech súpera. Tvrdošín bol v prvých dvoch stretnutiach semifinále lepšie družstvo, dokázal zabrať v najdôležitejších momentoch zápasu a nedovolil žiadne prekvapenie. Ostáva zápas doma, kde môžeme ešte sériu predĺžiť, resp. sa pokúsiť o jej vyrovnanie. V každom prípade to nepôjde bez vyššej efektivity a agresivity v útočnej fáze,“ povedal po druhom zápase tréner Kométy Jozef Grega.