Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Futsalový galavečer v znamení rekordu

Derniéra ako z rozprávky. I takto možno označiť záverečný duel sezóny z pohľadu futsalistov FC K_CORP Poprad.

Bronzový tím. Popradčania dosiahli parádny výsledok.Bronzový tím. Popradčania dosiahli parádny výsledok. (Zdroj: ppr)

Tí totiž, víťazstvom nad trnavskými býkmi, nielenže vystúpili na bronzový stupienok v druhej najvyššej celoslovenskej súťaži, no zároveň sa zapísali zlatým písmom do histórie slovenského futsalu. Výsledok 21:0 nemá obdobu.

POPRAD. Stretnutie 17. kola Open ligy jednoznačnú záležitosť neveštilo. Tobôž nie preto, že šiesty tím tabuľky pricestoval pod Tatry v dobrej forme, zatiaľ čo medvede tú svoju pár zápasov len márne hľadali.

Prvá šanca patrila Trnave. Bola posledná.

Od tohto momentu domáci dominovali. Hru mačky s myšou odštartoval Tomáš Rusnák. Diváci sotva sedeli a Poprad vyhrával v 5. minúte už 3:0. Keď Monka o deväť minút neskôr rutinérsky jasličkami zosmiešnil gólmana Šoša, hostia za stavu 5:0 siahli po oddychovom čase.

Lenže ním spustili ešte mohutnejšiu salvu Podtatrancov. Do polčasu vyvrcholila napríklad v efektnú trefu Badzíka z otočky či hetrik najlepšieho hráča duelu Rusnáka. 10:0.

„Už to muselo prísť. Počas celej sezóny som dával málo gólov, tak aspoň teraz,“ smial sa spokojný strelec

Rusnák a na našu otázku, čím to bolo, že skóre utešene narastalo, odpovedal: „Súper prišiel odovzdaný. To sa potom hrá ťažko. Myslím, že nik z nás taký jednoznačný zápas v kariére nezažil.“

Prekonali aj Slovmatic

Druhé dejstvo sa logicky nieslo v réžii hostiteľov. Zlomení Trnavčania nedokázali prekročiť stredový kruh, napriek tomu, že halou sa niekoľkokrát ozývalo zborové - „Trnava do teho“.

To si domáci priaznivci žiadali aspoň akú takú zápletku. Avšak Poprad súkal hráčom zo slovenského Ríma jeden gól za druhým.

„Užívali sme si takýto futsal,“ komentoval priebeh merania síl Rusnák, no zároveň priznal: „Celý čas sme naplno určite nehrali.“

Stačilo to na prekonanie absolútneho slovenského rekordu vo výške skóre, ktorý doposiaľ držal aktuálny majster SR - Slovmatic FOFO Bratislava. Začiatkom kalendárneho roka sfúkol Nitru 19:0.

„Vážime si tento výsledok. O dvadsaťjeden gólov sa nevyhráva každý deň,“ doplnil kapitán popradskej lode Adrián Tropp.

Stupeň víťazov

Hoci súťaž pokračuje o týždeň 18. kolom, v ktorom majú Popradčania kvôli nepárnemu počtu účastníkov voľno, tretie miesto im už nik nevezme.

Na premiérové účinkovanie klubu medzi druholigovou spoločnosťou slušná vizitka.

„Môžeme povedať, že úvodný ročník bol mimoriadne vydarený. Umiestniť sa ako nováčik na pódiovom treťom mieste je veľký úspech. Ďakujme zaň chalanom, ktorí sa v ťažkých momentoch dokázali povzbudiť, a tiež ľuďom pracujúcim na rozvoji popradského futsalu,“ bilancuje športový manažér medveďov Miroslav Kalnaši.

Šport a kultúra v jednom

„Celý večer hodnotím kladne. Dopadol nielen nad naše očakávania, ale i sny, nad naše ciele. Som nadmieru spokojný. Konečne sa nám podarilo skĺbiť šport s kultúrnym vyžitím,“ uzavrel Kalnaši.

A tak ten, kto do Arény v piatok večer zavítal, neľutoval. Okrem samotného duelu s Trnavou videl zápas malých nádejí FK Poprad, exhibíciu hviezd Podtatranskej futsalovej ligy, mal možnosť súťažiť o auto, či obdivovať ohňostroj. Ako bonus organizátori predstavili klubového maskota a otvorili nový fanshop.

FC K_CORP POPRAD - FC BULLS TRNAVA 21:0 (10:0)

Góly: Rusnák 4, Brož 3, Barabas, Badzík, Hazrolli, M. Tropp a Gajan po 2, Monka, Beller, Vernarec, Kovalčík.