Utorok, 21. august, 2018 | Meniny má Jana

Mlynár sa stal majstrom Slovenska v behu na lyžiach

Druhú časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach usporiadal ŠK Štrba v spolupráci v obcou Štrba a OOCR Vysoké Tatry.

Majstrovstvá Slovenska. Na Štrbskom Plese sa darilo domácim pretekárom.(Zdroj: archív)

Druhú časť majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach usporiadal športový klub Štrba v spolupráci v obcou Štrba a OOCR Vysoké Tatry na zrekonštruovaných tratiach v bežeckom areáli na Štrbskom Plese. Organizátori doplnili majstrovské podujatie aj o verejné preteky, ktorých sa mohol zúčastniť každý milovník bežeckého lyžovania.

VYSOKÉ TATRY. V sobotu si za zasneženého zimného počasia bežci zmerali sily v pretekoch s hromadným štartom.

V hlavnej kategórii bežali muži 30 km, ženy 15 km voľnou technikou. Z mužov dominoval a titul majstra Slovenska získal Peter Mlynár z ŠKP Štrbské Pleso s časom 1:19:19,8 hod., druhý najrýchlejší bol Poliak Dominik Bury a tretí skončil Miroslav Šulek zo Ski Team JASE Látky.

Cieľová kamera rozhodla o ženskej víťazke Alene Procházkovej z klubu Slávia Banská Bystrica, tesne pred Poľkou Korneliou Kubiňskou, tretia skončila ďalšia Poľka Dominika Bielecka. Víťazka zabehla trať za 43:39,9 min.

Spolu vyštartovalo v sobotu v žiackych, dorasteneckých, seniorských a veteránskych kategóriách takmer tristo bežcov.

V nedeľu šprinty

V nedeľu pretekárov čakali tímové šprinty voľnou technikou. Počasie sa umúdrilo a všetkých potešilo slnečné počasie s výhľadom na Tatry. Súťažilo 107 dvojíc od najmenších žiakov až po seniorské kategórie.

Napínavý finiš v mužskej kategórii medzi tímami Ski Team JASE Látky a poľským MKS Istebná bol víťazný pre Andreja Segeča a Miroslava Šuleka, ktorí o desatinu sekundy porazili Kamila a Dominika Buryho.

Tretí skončili Kremničania Dávid Brünn a Erik Urgela. Najrýchlejší ženský tím tvorili Poľky Dominika Bielecka a Urszula Letocha, ich tím bol však zmiešaný a preto za tímové víťazky boli vyhlásené Lucia Matušková a Barbora Klementová z KL Nováky.

Druhé miesto získali Jana Gombálová a Eva Segečová zo Ski Team JASE Látky a tretie skončili Aneta Smerčiaková a Katarína Garajová z klubu Jasná Liptovský Mikuláš.

Súčasťou športového víkendu boli verejné preteky, ktoré sa na Štrbskom Plese uskutočnili už druhýkrát.

Prišli bratia z No Name

Aktívnymi propagátormi a účastníkmi verejných pretekov sú bratia Timkovci zo skupiny No Name. Aj vďaka ich aktívnej propagácii bežeckého lyžovania sa podarilo počet štartujúcich strojnásobiť a spolu si ich odbehlo 95 nadšených bežcov všetkých vekových kategórií.

Pre pretekárov bol pripravený univerziádny okruh v dĺžke 2,5 km. Z mužov, ktorí okruh bežali dvakrát, bol najrýchlejší Lukáš Olejár s časom 13:02,05 min.

Beh na detských lyžiach si mohli vyskúšať aj najmenšie deti na malom okruhu v bežeckom štadióne, za čo boli odmenené sladkosťami.