Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Významný úspech zaznamenal Central karate klubu Poprad

V Spišskej Novej Vsi sa uskutočnilo 2. kolo Tatranskej únie karate.

Centralistky. Aj Paľová (vľavo) a Moncoľová získali medaily.(Zdroj: ik)

V sobotu 14. marca sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnilo 2. kolo Tatranskej únie karate, na ktorom sa zúčastnili aj karatisti z Central karate klubu Poprad, kde si vybojovali celkovo 24 medailí (10-11-3).

POPRAD. Súťaž sa otvárala disciplínou agility, na ktorej si jeden z najlepších časov vybojoval Branislav Dudek a skončil na prvom mieste.

O niečo menej sa darilo Marekovi Cervovi, ktorý si domov odniesol striebornú medailu.

Súťaž pokračovala disciplínou kata. V kategórii kata starší žiaci prvé miesto opäť získal Branislav Dudek.

V staršej kategórii – mladší dorastenci – sa Marko Ilavský umiestnil na druhom mieste a v najstaršej Popradčanmi zastúpenej kategórii kadeti sa Centralistom podarilo obsadiť celý stupeň víťazov a to nasledovne: na tretích miestach Michal Budziňák a Peter Lacko, na druhom mieste Matej Kordovaník a kategóriu vyhral Antonín Krempaský.

V kategórii dievčat – mladších dorasteniek sa do finále prebojovali obe popradské karatistky. Na druhom mieste sa umiestnila Katarína Dudeková a prvé miesto právom patrilo Nikole Bušovskej.

Ďalšie finále Centralistiek bolo v kategórii juniorky, kde si striebro domov odniesla Ema Paľová a ďalšie zlato do zbierky získala Nadja Moncoľová.

Následne sa pokračovalo disciplínou kumite. V najmladšej kategórii mladší žiaci do 32 kg sa na treťom mieste umiestnil Marek Cerva.

V kategórii starší žiaci do 35 kg zlato len o chlp ušlo Branislavovi Dudekovi, a tak skončil na krásnom druhom mieste. Ďalšie druhé miesto vybojoval Marko Ilavský v kategórii mladších dorastencov do 45 kg.

V kategórii kadeti do 52 kg sa o zlato pobili Michal Budziňák a Martin Vdovjak, ktoré nakoniec putovalo Michalovi do zbierky.

V kategórii kadeti do 63 kg si striebro domov odniesol Antonín Krempaský. V poslednej kadetskej kategórii do 70 kg sa vo finále opäť stretli Centralisti. Na druhom mieste sa umiestnil Matej Kordovaník a kategóriu suverénne vyhral Peter Lacko.

V ženskej kategórii mladších dorasteniek do 50 kg sa stala absolútnym víťazom Nikola Bušovská. V starších dorastenkách nad 50 kg to bola zasa Katarína Dudeková.

O posledné finále junioriek do 53 kg sa postarali znova Centralistky, striebro na krk si zavesila Ema Paľová a najcennejší kov získala Nadja Moncoľová.

Výsledky:

agility - 1. miesto: DUDEK Branislav, agility - 2. miesto: CERVA Marek, kata - 1. miesto: BUŠOVSKÁ Nikola, DUDEK Branislav, MONCOĽOVÁ Nadja, KREMPASKÝ Antonín, kata - 2. miesto: DUDEKOVÁ Katarína, ILAVSKÝ Marko, KORDOVANÍK Matej, PAĽOVÁ Ema, kata - 3. miesto: BUDZIŇÁK Michal, LACKO Peter, kumite - 1. miesto: BUŠOVSKÁ Nikola, BUDZIŇÁK Michal, DUDEKOVÁ Katarína, LACKO Peter, MONCOĽOVÁ Nadja, kumite - 2. miesto: DUDEK Branislav, ILAVSKÝ Marko, KORDOVANÍK Matej, PAĽOVÁ Ema, KREMPASKÝ Antonín, VDOVJAK Martin, kumite - 3. miesto: CERVA Marekoj.