Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Kežmarok vzdoruje Skalici, sériu rozhodne piaty zápas

Maximálny počet stretnutí odohrajú vo štvrťfinále play-off hokejbalovej extraligy hráči MŠK MIMISOLAR Kežmarok.

Polovičná žlto-modrá radosť. Po nedeli je stav série vyrovnaný.Polovičná žlto-modrá radosť. Po nedeli je stav série vyrovnaný. (Zdroj: Peter Procházka)

Maximálny počet stretnutí odohrajú vo štvrťfinále play-off slovenskej hokejbalovej extraligy hráči MŠK MIMISOLAR Kežmarok. Hoci po sobote figurovali jednou nohou medzi štvoricou najlepších, nedeľňajšie zaváhanie ich vrátilo späť na zem.

KEŽMAROK. Séria druhého so siedmym celkom tabuľky sa pod Tatry sťahovala za nerozhodného stavu.

Podtatranci na Záhorí s favoritom fakticky neprehrali, avšak príslušná komisia SHbÚ ich za incident v druhom zápase, okrem finančných sankcií, potrestala i dodatočnou kontumáciou.

Skalici uzatvorili ihrisko na dva duely a tiež platí pokutu.

Tretie meranie síl preto tímy považovali za kľúčové. Domáci dlho viedli gólom Knapika, no v priebehu druhej tretiny náskok stratili.

Do kolien ich zrazil Rampáček, ktorý neuveriteľnou trefou v oslabení o dvoch hráčov naklonil misky váh na stranu Skalice - 2:3. Ibaže nádej zomiera posledná.

Mohutný tlak Kežmarku vyústil v šťastný triumf. Hosťom nepomohla ani záverečná hra bez brankára.

Bolestivá prehra

Povzbudení žlto-modrí túžili v nedeľu zavŕšiť postup do semifinálového neba. Ich protivník musel, čomu podriadil taktiku.

Úvodné dejstvo Skaličania, až na žrď Teplického z ojedinelého protiútoku, odohrali prakticky celý čas v pásme domácich.

O to väčšie prekvapenie zažilo početné publikum, keď skraja prostrednej časti využil presilovku ranou od modrej čiary Bednár. Radosť Podtatrancov trvala do 22. minúty. Rovnako počas početnej výhody vyrovnával Mikéska. O víťazovi rozhodovala posledná perióda.

Zlomový okamih prišiel v 35. minúte. Najprv čaroval v bráne Kežmarku Brunnsteiner, aby z následného protiútoku dvoch na jedného zahodil tutovku Boris Oravec.

„V rozhodujúcom momente mi lopta skočila. To je ten nešťastný betónový povrch. Lopta často nepočúva, ako by mala,“ krútil hlavou zronený útočník MŠK.

Situácia ho mrzela o to viac, že jeho družinu zanedlho potopil víťazným zásahom hrdina oslabení Rampáček. Domáci do konca hracej doby odpoveď nenašli.

„Prehra bolí. Chceli sme zvíťaziť a pripraviť sa na nového súpera. Lenže nič nie je zadarmo. Taký je boj. Dnes nás to mrzí, ale zajtra už budem myslieť na to, ako zvíťaziť v Gajaroch,“ hovoril smutný, no odhodlaný Oravec.

Práve v obci pri Malackách nájdu prechodný domov hokejbalisti Skalice. Z betónového ihriska sa presúvajú aktéri štvrťfinále do haly.

Začína sa od 0:0

„V prvom rade sa musíme dať po tejto porážke dokopy psychicky. S chlapcami sa porozprávame, aby pochopili, že nič nie je stratené. Séria začala v Skalici za stavu 0:0, teraz to je 2:2, čo je prakticky identické. Tentoraz sa ale hrá v Gajaroch na povrchu, ktorý nám vyhovuje. Šance vidím fifty-fifty, pretože to bude ťažký zápas pre obe strany. Pokojne sa môže stať, že postúpi šťastnejší,“ pridáva svoj názor kouč Kežmarčanov Ladislav Majerčík.

A ako piaty duel hraný 18. apríla vidí bojovník Oravec?

„Verím v našu silu. Ak Los Angeles dokázali minulú sezónu NHL proti Anaheimu otočiť v 1. kole vyraďovačky z 0:3 na zápasy, prečo by sme nemohli my vyhrať raz? Netreba sa vzdávať za žiadnych okolností. Zvládneme to.“

Výsledky štvrťfinále play-off

3. zápas:

MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK - HBK HOKEJMARKET SKALICA 4:3 (1:0, 1:3, 2:0), góly: Knapik, Šlachtič, Oravec, Pisarčík - Mikéska, Martinusík, Rampáček. Vylúčení: 3:6. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Divákov: 170

4. zápas:

MŠK MIMISOLAR KEŽMAROK - HBK HOKEJMARKET SKALICA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1), góly: Bednár - Mikéska, Rampáček. Vylúčení: 4:3. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Divákov: 280.