Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Prekvapením kola bola remíza Olcnavy

Po šestnástom kole najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa situácia v tabuľke ešte viac zdramatizovala.

Harichovská kvalita. V šlágri kola Kluknava – Harichovce hostia potvrdili, že majú jedno z najkvalitnejších mužstiev súťaží a suverénne zvíťazili rozdielom triedy 3:0.(Zdroj: Jozef Petruška)

Prekvapením kola je remíza Olcnavy. Líder z Margecian bral všetky body z Gelnice a Harichovce jasne dominovali v Kluknave. Strelecké hody boli v Jaklovciach.

SPIŠ. Aj druhé jarné kolo 6. ligy SOFZ len potvrdilo, že jar bude z pohľadu všetkých účastníkov veľmi náročná.

Dôležitý bod z odpútania sa z dna tabuľky získal V. Folkmar B, ktorý dokonca v Olcnave viedol už 2:0. Od ôsmej po poslednú priečku je odstup len piatich bodov.

Jaklovce – SNV B 6:0 (2:0)

Góly: 9., 66., 75., 79. M. Kandrík, 37. Pavol Jakubišin, 89. Pribičko. Rozhodoval: Slebodník. Divákov: 100.

V prvom polčase sa domáci ešte len zastreľovali. Gólový účet otvoril už v 9. minúte Kandrík a do polčasu pridal druhý gól Jakubišin. Po zmene strán to bola hlavne gólová paráda štvorgólového Kandríka.

JAKLOVCE: Jakubišin – Dominik Humeňanský, Kulín, Mastiš – Kandrík, Daniel Humeňanský, Pavol Jakubišin, Kipikaša, Kandra – Pribičko, Macejko, striedal: Šmida.

SNV B: Petruško – Poloni, Kaňuch, Širila – Biacovský, D. Širila, Macala, Cibelenko, Duch – Ľ. Širila, Barbuš, striedali: Dunka, Šimonič.

Chrasť n/H – Bystrany 0:0

Rozhodoval: Jochman. Divákov: 100.

V 12. minúte mal hosťujúci Pacák obrovskú šancu na skórovanie, ale lopta mu v rozhodujúcej chvíli odskočila. Hral sa iba priemerný futbal s množstvom nepresných prihrávok a nakopávaných lôpt. Najväčšiu šancu na víťazstvo mali Chrasťania v druhom polčase, keď v 78. Ján Turčanik zle kopol penaltu, ktorú brankár Klešč chytil.

CHRASŤ n/H: Jančár – Bady, Melega, Filip – Augustin, Dirda, Filip, P. Augustin, T. Augustin – Turčanik, Dirda, striedali: Petruško, Franko.

BYSTRANY: Klešč – Maťašovský, Suranovský, Pavol – Lipovský, Brajerčík, Pavľák, Suchý, Kekeľ – Pacák, Ľ. Suchý, striedali: Brajerčík, Mikula.

Kluknava – Harichovce 0:3 (0:1)

Góly: 40. Dominik Klein, 67. Adrián Klein, 81. Koňak. Rozhodoval: Petruška. Divákov: 100.

Od prvej minúty mali Harichovčania hernú prevahu. Domáci bojovali a hlavne sa zamerali na pozornú obranu. Z množstva dobrých príležitostí až v 40. minúte po rohovom kope D. Klein pohotovo poslal loptu do siete. Harichovčania majú momentálne mužstvo nie na šiestu, ale štvrtú ligu. Aj v druhom polčase ovládli hru a v 67. minúte druhý z bratov Kleinovcov po druhý raz roztlieskal početný fanklub hostí. Deväť minút pred koncom striedajúci Koňak nemal problém zakončiť do prázdnej brány a pečatil tak zaslúžené víťazstvo Harichoviec.

KLUKNAVA: Krištovčo – Stajsko, Borza, Richnavský – D. Richnavský, Lisý, Dávid Richnavský, J. Richnavský, Segiň – Belej, Klučár, striedali: Ziolkovský, Pribičko, Gožo.

HARICHOVCE: Karchňák – Hrušovský, Urban, Vojtila – Kaščák, Baluch, A. Klein, Markulík, Ščavnický – Pukluš, D. Klein, striedali: Koňak, Hlucháň, Hrušovský.

Markušovce – Jamník 3:0 (1:0)

Góly: 11., 84. Zummerling, 57. Kalafut. Rozhodoval: Džubák. Divákov: 150.

Jamníčania si pripadali, akoby hrali doma. Šatne sú jedno veľké stavenisko. Markušovciam veľmi pomohol gól Zummerlinga po desiatich minútach hry. Hostia hrali vyrovnanú partiu, ale vytúžený vyrovnávajúci gól neprichádzal. Po zmene strán zvýšil na 2:0 Kalafut a šesť minút pred koncom nedal šancu hosťom pomýšľať na lepší výsledok opäť Zummerling.

MARKUŠOVCE: Čuchran – Jánošík, Darvaši, Kalafut – Staroň, Zummerling, Janečko, Andráši, Kozák – Jarab, Michal, striedali: René Michal, R. Jánošík.

JAMNÍK: Kavulič – Grzyb, Kusý, Brandobur – Jakuba, Farkašovský, Baláž, Ondra, Brandobur – Streber, Bednárz, striedali: Kurila, Baláž.

Mníšek n/H – Richnava 4:0 (1:0)

Góly: 36. Augustín, 55. M. Žiga, 89. Ľ. Kohler, 90. Vartovník. Rozhodoval: Čuj, Divákov: 100.

Hralo sa na jednu bránu, domáci sa zamerali hlavne na ubránenia kanoniera Bandžucha. Po polhodine hry ešte len 16–ročný Augustín strelil svoj prvý gól za dospelých. Po zmene strán domáci ešte viac pritlačili hostí a M. Žiga zvýšil na rozdiel dvoch gólov. V samotnom závere prikrášlili jednoznačné víťazstvo Kohler a Vartovník.

MNÍŠEK n/H: Duch – Palaščák, Kohler, Gajdoš – Faltín, Pavol Palaščák, Žiga, Augustin, Marcinko – Vartovník, Štark, striedali: Moskaľ, P. Moskaľ, Vojtko.

RICHNAVA: Kovalčík – Kormoš, Čurilla, Labac – Dolnačko, Kurilla, Roman, Vaščák, Papcun – Fabini, Bandžuch, striedali: Tulej, Dunka.

Gelnica – Margecany 0:2 (0:1)

Góly: 5. Ivančo, 89. Belej. Rozhodoval: Kotrady. Divákov: 160.
Predzápasová matematika hostí bola jasná. Ak si chceli udržať prvé miesto, museli na gelnickom trávniku

bodovať naplno. Už v piatej minúte Ivančo dostal Margecany do vedenia. Snaha Gelnice o vyrovnanie bola veľmi veľká, ale Stanislav si držal čisté konto. Posledných päť minút bolo rušných. Domáci Kisel videl červenú kartu a minútu pred koncom Belej rozhodol o tom, že tri body poputujú do Margecian.

GELNICA: Kamencza – Žiga, Hudák, Tomaško – Petrík, Garčár, Kisel, Petko, Farkaš – Tomaško, Hajduk, striedali: Pillár, Hutka, Fecko.

MARGECANY: Stanislav – Čarnoky, Hoppej, Papcun – Keruľ, Hoščuk, Antoš, Belej, Ivančo – Hudák, Kaľavský, striedali: Furajtár, Očvár, Kaľavský.

Olcnava – V. Folkmar B 2:2 (0:1)

Góly: 70., 74. Peter Pollák – 23. Bodnár, 61. Rusnák vlastný. Rozhodoval: Furman. Divákov: 100.

Keď si v 64. minúte Rusnák dal nešťastného vlastenca, domáci diváci sa nestačili diviť. Rovnako aj nový tréner Olcnavy Miloš Komara. Dva rýchle góly v rozpätí štyroch minút v podaní Polláka vrátili Olcnavu do hry, ale húževnatí hostia si aspoň bod ubránili a postarali sa o najväčšie prekvapenie kola.

OLCNAVA: Pollák – Rusnák, Petrov, Halula – Košík, P. Pollák, V. Pollák, Halula, Prapotník – Gardošík, Melega, striedali: Bežila, Sendrei.

V. FOLKMAR B: Kočik – D. Bodnár, M. Bodnár, Tomaško – Varga, Tchur, Hulvej, D. Bodnár, Š. Bodnár – Červený, Beluško, striedal: J. Bodnár.

14.Richnava 16 4 3 9 13:37 15

Program 17. kola: Margecany – Mníšek n/H 10.30, Richnava – Markušovce 10.30, Olcnava – Jaklovce, V. Folkmar B – Gelnica, Kluknava – Jamník, Harichovce – Chrasť n/H, Bystrany – SNV B.