Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Siedmoligový zápas na Spiši bol plne v rómskej réžii

Rozhodca Igor Dunka si pochvaľoval úroveň majstráku.

Deväť gólov. V derby Spartak – FC padlo deväť gólov, z toho osemkrát sa radovali hráči Bystrian.(Zdroj: Jozef Petruška)

SPIŠ. V riadení Spišského oblastného futbalového zväzu pôsobia dve rómske mužstvá. Spartak Bystrany má už dlhoročnú tradíciu, od minulej sezóny pribudol klub z Richnavy.

Bezproblémové derby

V sedemnástom kole 7. ligy SOFZ narazili na seba títo dvaja súperi. Ďalšou zaujímavosťou bol hlavný arbiter Igor Dunka, ktorý je momentálne jediným aktívnym rómskym rozhodcom.

Veľké derby sa skončilo jasným víťazstvom 8:1 pre Spartak Bystrany, ktorý stále bojuje o prvú priečku. FC Richnava ešte v tejto sezóne nebodoval naplno.

„Delegovaný asistent rozhodcu v nedeľu ochorel a tak som na všetko ostal sám. Možno je výsledok 8:1 jednoznačný pre Spartak, ale od 9. minúty hostia viedli a domáci mali čo robiť, aby do polčasu skóre otočili vo svoj prospech. Z celkového pohľadu rómske derby bolo bez akýchkoľvek problémov. Hral sa výborný futbal a hlavne diváci pri góloch si prišli na svoje,“ opísal rómsky futbalový zápas rozhodca Igor Dunka.

Pohostenie po zápase

Spartak Bystrany je známy svojou nezameniteľnou atmosférou na domácich zápasoch. Vybavenie šatní, počítačová technika, materiálne zabezpečenie je v tomto klube na špičkovej úrovni.

„Na stretnutí bol aj starosta a rozhodca Fero Žiga. Všetci poďakovali za výkon a hneď pridali pozvanie na pohárik. Nech aj ďalšie vzájomné súperenia týchto dvoch rómskych klubov majú takýto priebeh,“ dodal I. Dunka.

Po nedeli Spartak Bystrany stráca na prvý Odorín už len päť bodov. Vo svojom kádri majú aj najlepšieho strelca súťaže 27–gólového Tomáša Žigu.

Na záver ešte netradičná zostava Spartaka Bystrany: Šandor – Horváth, Horváth, Žiga – Žiga, Žiga, Žiga, Žiga, Žiga – Žiga, Žiga, striedali: Žiga, Žiga, Kandráč.