Nedeľa, 24. marec, 2019 | Meniny má Gabriel

Žiačky posledné zápasy vyhrali

V mládežníckych súťažiach BK 04 AC LB Spišská Nová Ves pokračovali len juniori a niektoré regionálne súťaže.

Polovičný bodový zásah. Juniori doma na Žilinu nestačili, ale proti Liptákom už bodovali naplno.Polovičný bodový zásah. Juniori doma na Žilinu nestačili, ale proti Liptákom už bodovali naplno.(Zdroj: Jozef Petruška)

V mládežníckych súťažiach BK 04 AC LB Spišská Nová Ves pokračovali len juniori a niektoré regionálne súťaže. Juniori hrali proti Žiline a proti Liptovskému Mikulášu doma.

SP. NOVÁ VES. Na súpera zo Žiliny nestačili a v zápase prehrali vysokým bodovým rozdielom. V druhom zápase s Liptovským Mikulášom vyhrali zlepšeným výkonom v druhom polčase. Mladší žiaci a mladšie žiačky ŠKBD svoje posledné zápasy základnej skupiny vyhrali.

Výsledky:

DL Juniori:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – Victoria Žilina 68:110 (39:56), Muránsky 16, Dzurňak 10, Markulík 9, Leško 9, Petrek 7, Fulka 5, Pánis 4, Smik 4, Majerčák 2, Susa 2.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Liptovský Mikuláš 86:61 (30:32), Dzurňák 15, Markulík 13, Fulka 10, Smik 9, Leško 8, Pánis 7, Susa 7, Muránsky 6, Petrek 6, Majerčák 5.

Ján Pirník – tréner SNV:

„Pricestovalo k nám družstvo zo Žiliny, ktorého sme sa troška zľakli. Tento súper je od začiatku nadstavbovej časti na čele tabuľky. Nevyšiel nám začiatok zápasu, jeho prvú štvrtinu sme prehrali vysokým rozdielom, my sme dokázali skórovať len ôsmimi bodmi, čo je veľmi málo v juniorskej súťaži. V druhej štvrtine po dohovore sme sa trošku prebudili a dokázali sme skórovať tridsiatimi bodmi, čo bol obrovský rozdiel. Po polčase sme si v kabíne povedali, že sa nám to už nemôže stávať, ale bohužiaľ sa nám to znova stalo. Druhý polčas sme začali dobre, ale znova sme sa dostali do útlmu, kde nás súper natiahol na rozdiel viac ako dvadsať bodov. Potom sme sa už psychicky vzdali a zápas sme prehrali s veľmi vysokým rozdielom. Liptovský Mikuláš bol iný súper ako Žilina. V prvom polčase sme k zápasu pristúpili ležérne, boli sme sklamaní z predchádzajúceho zápasu. Po tvrdom dohovore v kabíne, v ktorom som musel chlapcom dohovárať a povedať im aj tvrdé slová, pretože niektorí už hrajú za juniorku posledný zápas na domácej palubovke a v drese Spišskej Novej Vsi. V druhom polčase chlapci ukázali charakter a ukázali celkom iný prístup k hre, ako to bolo v prvom polčase. Podali dobrý a bojovný výkon v obrane, čo sa potom prejavilo aj v útoku. Začali sme dávať ľahké koše a nakoniec sme druhý polčas vyhrali s vysokým rozdielom.“

Mladší žiaci – turnaj vo Svite – tréner Radoslav Karabín:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – KAC Košice 79:24 (47:8).

Svit - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 89:21 (42:5).

Turnaj v KAC Košice:

KAC Košice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 32:75
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves –Svit 91:19
Mladšie žiačky – trénerka Katarína Dovčíková:
ŠKBD Spišská Nová Ves – Cassovia Košice 92:9.
ŠKBD Spišská Nová Ves – Cassovia Košice 88:11.

Mladší mini žiaci – dvojzápas – tréner Ján Pirník:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BKM Poprad 24:31 (12:17), Stanko 12, Labuda 4, Čambal 4, Ďorko 2, Kellner 2.
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BKM Poprad 15:19 (5:12), Hadušovský 6, Fuker 4, Ďorko 4, Labuda 1.