Tatranci si pripísali povinný triumf nad mladíkmi z Michaloviec

Povinné víťazstvo. Jeden gól Tatrancov strelil aj Beller (uprostred).
Povinné víťazstvo. Jeden gól Tatrancov strelil aj Beller (uprostred). (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|4. máj 2015 o 00:00

Futbalisti Vysokých Tatier na domácom ihrisku zdolali rezervu Michaloviec rozdielom triedy 4:0.

Víťazstvo z kategórie povinných zaknihovali futbalisti Vysokých Tatier, keď na domácom ihrisku zdolali rezervu Michaloviec rozdielom triedy 4:0.

T. LOMNICA. Zemplínčania pricestovali pod Vysoké Tatry s omladeným kádrom, keďže najlepší juniori odcestovali na zápas s A tímom.

Favorit šiel do vedenia v 11. minúte po koncovke Nováka. V 23. minúte nepremenil domáci Bednarčík pokutový kop a o osem minút na to sa zranil a musel ísť dolu z ihriska.

Tatranci rozhodli o svojom víťazstve po hodine hry. V 63. minúte zvýšil na 2:0 Beller a o dve minúty neskôr si Mikovčík strelil vlastenca. Jednoznačný triumf spečatil v 76. minúte Mičko.

„Je to už naša choroba, že v druhom polčase vyjdeme na ihrisko a zaspíme jeho úvod. Škoda toho, nestalo sa to po prvý raz. Myslím si, že 4:0 je krutý výsledok. Nemali sme veľké oči, piati hráči základnej zostavy boli z mladšieho dorastu. Náš vekový priemer bol 19 rokov. Chlapci získavajú skúsenosti a ostrohy v mužskom futbale. Futbalovo to nebolo až také zlé, viac sme sa zamerali na defenzívu. K dispozícii sme mali iba jedného náhradníka, bolo nás málo. Sme radi, že sa nikto nezranil. Mrzia ma však tretí a štvrtý inkasovaný gól, keď sme nechali domácich hráčov poľahky odcentrovať loptu,“ uviedol zástupca MFK Zemplín Michalovce B Tomáš Kozár, ktorý pri neúčasti hlavného trénera viedol mužstvo z lavičky.

Potvrdili rolu favorita

Aj domáci nastúpili do stretnutia bez hlavného trénera Lipnického.

„Od úvodu bola aktivita na našej strane. Škoda nepremenenej penalty, bol tam aj neuznaný gól. Súper bol snaživý, sú to mladí chlapci. Veril som, že sa presadíme svojimi skúsenosťami. Máme svoju kvalitu, sústredili sme sa iba na svoju hru. Hostia nám nenechali priestor, boli behaví, hralo sa proti nim ťažko. Keď sme dali druhý gól, súper musel otvoriť hru. Zvládli sme to a potvrdili sme, že kvalita je na našej strane. Očakávalo sa, že by sme mali vyhrať vyšším rozdielom, čo sa nám podarilo. Bednarčík má podozrenie na svalové zranenie, možno to ovplyvnilo aj chladné počasie. Dúfame, že sa dá do poriadku a že bude k dispozícii už v najbližšom zápase,“ povedal nám asistent trénera Vysokých Tatier Jozef Hajovský.

Domov»Sportnet na východe»Tatranci si pripísali povinný triumf nad mladíkmi z Michaloviec