Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

CKK Poprad pod hradom lovil medaily

V konkurencii vyše 210 súťažiacich sa karatisti Central karate klubu Poprad nestratili.

Zbierali medaily. CKK Poprad bol v Starej Ľubovni úspešný.Zbierali medaily. CKK Poprad bol v Starej Ľubovni úspešný. (Zdroj: archív)

V Starej Ľubovni sa uskutočnilo 4. kolo Žiackej ligy Východoslovenskej únie karate a bojových umení. V konkurencii vyše 210 súťažiacich sa karatisti Central karate klubu Poprad nestratili a ukázali svoje schopnosti. Domov si odniesli spolu 17 medailí (3 – 4 – 10).

POPRAD. Prvá časť súťaže pozostávala zo súťažnej disciplíny kata. V kategórii kata staršie žiačky začiatočníčky sa na 3. mieste umiestnila Katarína Dudeková a v tej istej kategórii, ale v pokročilých 3. miesto vybojovala Nikola Bušovská.

V kategórii starší žiaci začiatočníci sa na 3. mieste umiestnil Peter Lacko a zlato získal Michal Dunaj Jurčo. A nakoniec v kategórii kadeti pokročilí na 3. mieste skončil Jozef Jacob Jurčík.

Druhá časť súťaže pokračovala disciplínou kumite. V najmladšej kategórii mladšie žiačky začiatočníčky do 40 kg si suverénne vybojovala 1. miesto Ina Paľová.

V kategórii staršie žiačky do 45 kg sa do finále dostala Zoja Paľová, ale žiaľ si domov odniesla striebornú medailu.

V tej istej kategórii, ale nad 45 kg, sa na 3. mieste umiestnila Nikola Bušovská. V kategórii staršie žiačky začiatočníčky nad 50 kg si striebro vybojovala Katarína Dudeková.

V najstaršej kategórii kadetky do 50 kg sa o pozíciu tretieho miesta postarala Ema Paľová. Chlapci taktiež zabojovali a v najmladšej kategórii starší žiaci pokročilí do 40 kg si bronzovú medailu do zbierky odniesol Branislav Dudek.

V kategórii starší žiaci začiatočníci do 50 kg sa na 2. mieste umiestnil Michal Dunaj Jurčo. V kategórii starší žiaci pokročilí do 50 kg sa na 3. mieste umiestnil Kristián Kotlár. Vo vyššej váhovej kategórii nad 50 kg sa taktiež na 3. mieste umiestnil Matej Kordovaník.

V začiatočníckej kategórii starší žiaci nad 50 kg nenašiel premožiteľa Peter Lacko a domov si odniesol najcennejší kov.

V najstaršej kategórii kadeti nad 60 kg sa do finále prebojoval Jozef Jacob Jurčík a umiestnil sa na krásnom 2. mieste. A o poslednú medailu sa postaral Andrej Skokan v kategórii kadeti nad 60 kg, kde si vybojoval bronzovú medailu.

Výsledky CKKP: KATA - 1. miesto: MICHAL DUNAJ JURČO, 3. miesto: KATARÍNA DUDEKOVÁ, NIKOLA BUŠOVSKÁ, PETER LACKO, JOZEF JACOB JURČÍK, KUMITE - 1. miesto: INA PAĽOVÁ, PETER LACKO, 2. miesto: ZOJA PAĽOVÁ, KATARÍNA DUDEKOVÁ, MICHAL DUNAJ JURČO, JOZEF JACOB JURČÍK, 3. miesto: NIKOLA BUŠOVSKÁ, EMA PAĽOVÁ, BRANISLAV DUDEK, KRISTIÁN KOTLÁR, MATEJ KORDOVANÍK, ANDREJ SKOKAN.