Nedeľa, 24. marec, 2019 | Meniny má Gabriel

Na majstrovský trón zasadla Spišská Belá

Finále hokejbalovej extraligy do 19 rokov je minulosťou. Hráčom MHbK Worms Kežmarok ostali oči pre plač.

Rozhodujúci zápas. Dážď sťažoval podmienky na ihrisku.Rozhodujúci zápas. Dážď sťažoval podmienky na ihrisku.(Zdroj: Stanislav Kovalčík)

Finále hokejbalovej extraligy do 19 rokov je minulosťou. Dramatickú sériu rozhodli samostatné nájazdy, v ktorých uspela omladina zo Spišskej Belej. Hráčom MHbK Worms Kežmarok ostali oči pre plač.

KEŽMAROK. Aktérov záverečného finálového stretnutia juniorskej extraligy privítal dážď. Akoby symbolicky ním nebesia naznačili, že oslavovať môže iba jeden. Za titulom vykročili lepšie Beľania.

V 6. minúte unikla dvojica Lindeman-Paločko a druhý menovaný spravil z gólmana „červíkov“ štatistu. Domácim paradoxne gól uškodil.

Kežmarok odpovedal o zhruba stodvadsať sekúnd, aby tesne pred odchodom do kabín udrel ranou navyše.

Prostredná časť priniesla najprv vyrovnanie. Neskôr však opäť dvíhali nad hlavu ruky hostia, keď sa po vyšachovaní obrany MŠK presadil Krupa.

„Od stavu 2:3 sme prevzali réžiu nad zápasom. Hrali sme s chuťou, Belú tlačili a navýšili vedenie,“ myslí si prezident MHbK Worms Ladislav Kalasz, pričom pokračuje: „Zlomový moment nastal v 3. minúte tretej tretiny. Rozhodcovia nepotrestali súperov faul a z rýchleho protiútoku sme inkasovali.“ Iskierku nádeje vykresal Bjalončík.

Dráma ako od Shakespeara

Práve tento presný zásah domácich nakopol. Vzrušujúce predstavenie nasmeroval do predĺženia spasiteľ Zadžora. Päť pridaných minút rozuzlenie neponúklo.

„Škoda nášho zaváhania v zadných radoch pri poslednom góle. Samostatné nájazdy sú vabank, buď-alebo,“ vysvetľoval Kalasz.

A veru trafil klinec po hlavičke. O to viac, že trestné strieľania dospeli až do jedenástej série. Nekonečné divadlo zavŕšil lahôdkou do pravého horného rohu kežmarského brankára Sudora Reľovský. Beľania brali zlato.

„V play-off sme vytvorili dobrú partiu, za čo chlapcom ďakujem. Niekedy je človek hore a inokedy dole. Razím teóriu, že sa treba naučiť prehrávať, aby sme mohli vyhrávať. My sme triumfovať v sobotu dokázali,“ pridal svoje dojmy spokojný tréner Spišiakov Miroslav Burdíček.

Čo na to prezident MHbK Worms? „Gratulujeme Spišskej Belej k majstrovskému titulu. Obe družstvá podali vo finálových dueloch výborné výkony, hodné najlepších tímov juniorskej extraligy. Šťastie tentoraz stálo na súperovej strane.“

Výsledok finále play-off - 3. zápas: MŠK SP. BELÁ – MHBK CVČ WORMS KEŽMAROK 5:4 sn (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0), góly: Paločko, Krempaský, Bjalončík, Zadžora, rozh. nájazd Reľovský – Mazurek, Tóth, Krupa, Martančík. Vylúčení: 1:1. Presilovky a oslabenia: 0:0. Divákov: 100.

Konečné poradie juniorskej extraligy U19: 1. MŠK Spišská Belá, 2. MHbK Worms Kežmarok, 3. ŠK 98 Pruské, 4. HBK Nitrianski rytieri Nitra, 5. HBK Medokýš Martin, 6. RŠK Ružinov, 7. HBC DT Považská Bystrica, 8. ŠK Bukovinka Zvolen.