Nedeľa, 24. marec, 2019 | Meniny má Gabriel

Pekarčíková v Hradci Králové dominovala

Bezmála tisícpäťsto štartujúcich, to bola bilancia na tohtoročnom GP Hradec Králové 2015 v karate.

Monika Pekarčíková. S prehľadom vyhrala.Monika Pekarčíková. S prehľadom vyhrala.(Zdroj: jgz)

Bezmála tisícpäťsto štartujúcich zo sto dvadsiatich klubov a trinástich štátov, to bola bilancia na tohtoročnom GP Hradec Králové 2015 v karate, ktorý sa konal posledný aprílový víkend v športovej hale Třebeš.

POPRAD. Pretekári Karate klubu Shihan Poprad v tvrdej konkurencii priniesli domov množstvo medailí. Sobota patrila kadetským, juniorským a seniorským kategóriám. Tu sa predstavila štvorica popradských karatistov, tentoraz štartujúcich za výber Stredoslovenského zväzu karate.

Prvá na tatami nastúpila medzi juniorkami, v športovom zápase kumite, nad 59 kg Karolína Kollárová, ktorú semifinálová prehra síce odsunula do repasážnych bojov o bronz, ale tu už nič nenechala na náhodu a skončila nakoniec tretia.

V kategórii kadetiek nad 54 kg nastúpili Petra Píchová a ešte mladšia dorastenka Monika Pekarčíková. Petra po prehre v eliminácii síce ešte bojovala v repasáži o bronz, ale tu po remíze 0:0 v riadnom čase, zástavkový verdikt rozhodcov naklonil misky váh pre jej súperku a Petra ostala hneď za medailovými priečkami.

Monika Pekarčíková nenašla medzi súperkami premožiteľku a kategóriu suverénne vyhrala. O druhé zlato sa postaral medzi juniormi do 21 rokov do 84 kg Filip Glatz. Sobotňajší večer uzatvárali súťaže družstiev a tu získali Popradčanky ďalšie cenné kovy.

Petra Píchová a Monika Pekarčíková štartovali medzi kadetkami, za tím Centrál Slovakia B, kde získali bronzové medaily. Karolína Kollárová s juniorkami Centrál Slovakia A vybojovala zlato.

Nedeľa patrila mladším dorastencom a žiackym kategóriám. Tu mali Popradčania zastúpenie aj v kategóriách súborného cvičenia kata. Simona Bednarčíková medzi mladšími žiačkami a Hugo Hyben medzi mladšími žiakmi vypadli v prvom kole.

Trochu lepšie sa darilo Vanese Jankurovej medzi mladšími dorastenkami, ktorá sa síce dostala do tretieho kola, ale to jej na postup do bojov o medaily nestačilo.

V kategórii kumite mladších žiačok do 30 kg Veronika Jalowiczorová vypadla v eliminácii v prvom kole. Barbora Glatzová a Ema Zacharová sa po prehre v eliminácii stretli v repasážnom boji o bronz. Tu si lepšie počínala Ema Zacharová, ktorá skončila tretia a svoju oddielovú kamarátku posunula za medailové priečky.

Filip Chudík v kategórii mladších žiakov do 32 kg vypadol v eliminačných bojoch. Marek Tomajka medzi staršími žiakmi do 30 kg, v repasáži zápas o bronz prehral a ostal za medailovými priečkami. Lepšie sa darilo medzi staršími žiakmi do 35 kg Markovi Jalowiczorovi, ktorý svoj zápas o bronz vyhral a vybojoval pre popradské farby ďalší cenný kov. Adam Chudík v tejto kategórii skončil v eliminačných bojoch.

Igor Hauser v kategórii mladších dorastencov do 39 kg vypadol v eliminačných bojoch, rovnako ako Tomáš Gajan v kategórii do 45 kg.

Po úspešnej sobote štartovala Monika Pekarčíková aj v nedeľu a to medzi mladšími dorastenkami nad 50 kg, kde si vybojovala ďalšiu, bronzovú medailu.

Monika si z Hradca priniesla ešte jednu medailu, keď skončila v súťaži družstiev, s družstvom mladších dorasteniek z Topoľčian, na treťom mieste.